facebook

İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul parsiyel taşımacılık düşük maliyetli olması ve güvenli bir taşıma yöntemi olması sebebiyle çok fazla tercih edilir.
İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul parsiyel taşımacılık karayolu, havayolu veya denizyolu taşımacılığında kullandığımız bir kavrama denir. Konteyner ile yük taşınacağı zaman eğer bir firmanın yükleri tüm konteyneri doldurmadıysa aynı yöne gidecek olan başka bir firmanın ürünleri de buraya yerleştirilir.

Parsiyel taşımacılık ile hem zamandan tasarruf sağlanır hem de maliyet olarak daha uygundur. Tek bir konteynerde birden fazla firma olduğu için maliyet de firmalar arasında bölünür. Parsiyel taşımacılığında kullanılan iki adet terim vardır:

  • LCL. Konteynere birden fazla firmanın yükünün yüklenmesi demektir.
  • LTL. Taşıma yapacak olan tıra birden fazla firmanın yükünün yüklenmesidir.

Uluslararası yük taşımacılığında firmaların en çok tercih ettiği yöntem parsiyel taşımacılıktır.

Parsiyel Taşımacılık Türü

Güzergahı aynı olan farklı firmalara ait ürünlerin bir arada taşınması parsiyel taşımacılıktır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında uygulanabilir. Üretici ve imalatçı firmalar maliyeti uygun olduğu ve güvenli olduğu için bu taşımacılık türünü tercih ederler. İstanbul parsiyel taşımacılık ile taşınan ürünlerin farklı alıcıları olduğu için belirli bir planlama ile teslimatlar yapılır.

Konteynere en son yüklenen ürünler ilk teslim edilecek olan ürünler olur. İlk yüklenen ürünler de son teslim edilenlerdir. Teslimat zamanları ve yol çizelgesi bu planın üzerinde oluşturulur. Müşteriler gönderi numarası ile ürünlerini sürekli takip edebilirler.

Parsiyel taşımacılığında her türlü ürün ve eşya taşınarak güvenli bir şekilde teslim edilebilir.

Parsiyel Konteyner Taşımacılığı

Ülkemizde en çok kullanılan taşıma yöntemlerinden biri konteyner taşımacılığıdır. Liman ülkesi olduğumuz için hemen hemen her ülkeye deniz yoluyla ulaşım vardır. Üretici firmalar da bu avantajdan yararlanırlar.

Konteynerler büyük metalden kasalardır ve büyük hacimli ve boyutlu ürünler burada kolayca ve güvenli bir şekilde taşınabilir. Lojistik firması ile parsiyel taşımacılık için anlaştığınızda ürünler adresinizden karayolu ile alınır.

Sonrasında gemiler ve konteynerler limanda ürünler ile doldurulur ve planlamaya göre yola çıkılır. Bazı yük gemileri belirli olan firmalardan yük alırlar ve özel olarak çalışırlar.

Etiketler: istanbul parsiyel taşımacılık

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp