Denizyolu Düzenli Hat Taşımacılığı Nedir?

Denizyolu düzenli hat taşımacılığı nedir konusu firmalar için ürünlerin hızlı bir şekilde tüketiciye ulaştırılmasını sağlar.
Denizyolu Düzenli Hat Taşımacılığı Nedir?

Denizyolu Düzenli Hat Taşımacılığı Nedir?

Denizyolu düzenli hat taşımacılığı nedir sorusu için denizyolu taşımacılığının türlerini incelemek gerekir. Denizyolu aracılığı ile taşınan ürünler iki türlü sefer seçeneği ile taşınır:

  • Liner (düzenli) taşımacılık
  • Tramp (düzensiz) taşımacılık

Liner taşımacılıkta ürünlerin gemiye yükleneceği, yola çıkacağı, hangi limanlara uğrayacağı ve teslimatın ne zaman olacağı bilgileri önceden kesin olarak belirlenmiş olur. Teslimat belirlenen zaman ve tarihler aksamadan gerçekleştirilir. Liner taşımacılıkta taşınan yükten çok teslimat, izlenen yol gibi verilen hizmetler daha önemli bir hal alır.

Düzenli taşımacılık ile taşınan ürünler genelde farklı çeşitlere sahip heterojen dediğimiz yükler olur. Heterojen yüklere parça yük de denir. Taşınan ürünler her zaman paketlenmiş olur ve sayısı bellidir.

Düzenli Hat Taşımacılığı Özellikleri

Liner taşımacılık en çok tercih edilen denizyolu sevkiyat yöntemlerinden biridir. Parça yük denilen ürünler istenilen adreslere istenilen tarih ve saatte ulaştırılır. Denizyolu düzenli hat taşımacılığı nedir konusu özellikle üretici firmalar için birçok avantaj taşır.

Teslimatın belirlenen tarihte iletilmesi özellikle mevsimsel ürünlerin gönderimi için belirli bir düzeni sağlar ve güvenle taşınırlar. Liner taşımacılığı tercih eden firmaların ürünleri tüm gemiyi doldurmak zorunda değildir.

En çok tercih edilen yöntem konteyner taşımacılığıdır ve farklı boyutlarda çeşitli ürünler ister tek firma olarak isterlerse de parsiyel yöntemle bir arada taşınarak tam zamanında tüketiciye ulaştırılması güvenle sağlanır.

Düzenli Hat Taşımacılığına Örnek

Yurt içi ya da yurt dışına üretici, ihracat ya da imalatçı firmaların her türlü ürünü liner taşımacılık yöntemiyle denizyoluyla taşınabilir. Konteyner model en çok tercih edilen yöntemdir. Özel olarak üretilmiş büyük kasalar ürünlerin taşınması için oldukça güvenlidir.

Denizyolu ile gerçekleştirilen taşımaların %85 gibi bir oranı konteynerler ile gerçekleştirilir. Liner taşımacılık olarak kullanılan bir diğer yöntem ise Ro – Ro taşımacılıktır.

Büyük gemiler içlerinde taşınan tır ya da kamyonlar yoluyla ürünler taşınır. Denizyolunun bağlantısı karayolu ile yapılmış olur. Adresten alınıp adrese teslim edilen taşıma türlerindendir.

Etiketler: denizyolu düzenli hat taşımacılığı nedirdüzenli hat taşımacılığı özellikleridüzenli hat taşımacılığına örnek

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp