Paketleme Rehberi

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Gönderilerinizin güvenle ve sorunsuz bir şekilde yerine teslim edilmesi için koli veya paketleme şekillerine dikkat edilmelidir.

Doğru Paketleme İçin Nelere İhtiyaciniz Olacak?

Uygun büyüklükte kutu veya koli.

Yapışkanlı koli bandı.

Karton kutu bölücüler.

Koruyucu malzemeler (gazete, kağıt mendil,köpük)

Etiket için yazıcı

1. Adım

Tüm malzemeliniz için yeterince büyük olacak şekilde bir karton kutu bulunuz. Tüm ürünleri kutuya yerleştirip, kutudaki boşlukları gerekirse koruyucu malzemelerle doldurduğunuzdan emin olun. Malzemeleriniz koliden küçükse, kutuya bölücüler ekleyebilirsiniz. Boşlukların doldurulması, taşıma sırasında kutunun içindeki malzemenizin hareket ederek zarar görmesini engelleyecektir.

2. Adım

Malzemelerinizi kutuya yerleştirdiniz. Bir sonraki adım kutuyu mühürlemektir. Bu işlemi güçlü bir koli bandı veya herhangi bir dayanıklı kalın bant kullanılarak yapılabilir. Kutunun taşıma için güvenli ve sağlam olduğundan emin olun.

3. Adım

Kutu güvenli bir şekilde kapatıldıktan sonra, kutunuzun en, boy, yükseklik ve ağırlığını ölçünüz. Ölçümlerinizi santimetre (cm) ve kilogram (kg) cinsinden G Lojistik gönderi formuna girmeyi unutmayınız. Tüm gönderilerin fiyatlandırmasının ofislerimizde yapılacak olan ölçümlerden sonra netleşeceğini unutmayınız. Gönderinizin ağırlığını mutfak teraziniz veya tartım cihazınızı kullanarak ölçebilirsiniz.

4. Adım

Size e-postayla gönderdiğimiz gönderim etiketini yazdırın. Gönderim etiketini sevkıyatın en görünür yüzüne yapıştırın. Etiketi kutuya sabitlemek için şeffaf bant kullanın, nakliye etiketindeki tüm metinler okunabilir olmalıdır. Elinizde herhangi bir şeffaf bant yoksa ve bir G Lojistik kuryesinin paketinizi alması için rezervasyon yaptıysanız,  kuryeniz size bir etiket ulaştıracaktır.

5. Adım

Tüm adımlar doğru şekilde tamamladığı zaman gönderiniz yola çıkmaya hazır hale gelir. Gönderinizi G Lojistik ofislerine bırakabilir veya adresinizden bir kurye ile alınmasını talep edebilirsiniz.

6. Adım

Gönderiniz G Lojistik kuryeleri tarafından alındıktan sonra, çevrimi servislerimiz üzerinden gönderinizin yolculuğunu izleyebilirsiniz. Gönderinizin durumunu kontrol etmek için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Diğer Faydalı İpuçları

Paketleme için gerekli boyutta kutu veya koliniz olmadığını düşünüyorsanız, G Lojistik size uygun boyutlarda ambalaj malzemesi tedarik edecektir.

Büyük hacim kaplayacak birden fazla malzemeniz var ise her parçayı ayrı ayrı sararak korumanızı öneririz.

Gönder etiketini, plastik yapışkanla veya dayanıklı şeffaf bantla yapıştırmanızı öneririz. Bu, etiketteki hasarı azaltmaya yardımcı olacak ve gönderinin doğru hedefe teslim edilmesini sağlayacaktır.

Birden fazla küçük malzemeyi paketlerken, malzemeleri tek tek kağıt mendil ile sarmanızı öneririz. Daha sonra öğeleri bölücülerle uygun boyutta bir karton kutuya yerleştirebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi arayarak yardım isteyiniz. G Lojistiğin herhangi bir hasar veya kayıp maldan sorumlu olmadığını lütfen unutmayın.

Bir karton kutuyu tekrar kullanıyorsanız, önceki tüm etiketlerin çıkarıldığından ve kutunun yeniden kullanım için uygun durumda olduğundan emin olunuz.

Kırılacak eşya etiketini koliye yapıştırabilirsiniz. Ancak hasar oluşması muhtemel olduğundan malları uygun şekilde paketlemenizi ve sarmanızı öneririz.

Yukarıda listelenen tüm malzemeleri herhangi bir kırtasiyeden satın alınabilirsiniz.

G Lojistiğin, gönderilmesi yasaklanmış ürün listesine sahip olduğunu unutmayın. Bir gönderi göndermeye çalışmadan önce lütfen yasaklanmış ürünler listesini gözden geçiriniz.

Büyük boyutlu gönderileriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp