Denizyolu Parsiyel Taşımacılık

Denizyolu parsiyel taşımacılık global alanda en çok tercih edilen uygun fiyatlı nakliyat türüdür.
Denizyolu Parsiyel Taşımacılık

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık

Lojistik sektörünün hızlı bir şekilde gelişmesi talep ve beklentilerinde karşılanmasını sağlamaktadır. Özellikle küresel alanda yapılan taşımacılıkta denizyolu parsiyel taşımacılık sıkça tercih edilen bir nakliyat yöntemi olmaktadır.

Denizyolu parsiyel taşımacılık için açık ya da konteyner seçenekleri bulunmaktadır. Bu yöntemde yüklenecek tüm yükler limanlardan gümrüklü olarak taşımacılığın yapıldığı gemiye yüklenmektedir.

Parsiyel, kelime anlamı olarak parça anlamına gelir. Farklı kişilerin malları bu taşımacılık yöntemi sayesinde aynı tora üstünde bulunan adreslere ulaştırılır. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok yere denizyolu parsiyel taşımacılık yapılmaktadır.

Bu noktada denizyolu taşımacılığının beraberinde önemli kazanımları getirdiğinden rahatlıkla söz etmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı parsiyel taşımacılık hizmetlerinin denizyoluyla daha çok sunulduğunu ifade edebiliriz.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık Fiyatları

Taşımacılık, birçok kişinin ihtiyaçlarının karşılanması için farklı alternatifler üreten bir sektördür. Bu alternatifler arasında hızlı bir ulaşım talep eden kişiler için denizyolu parsiyel taşımacılık en iyi seçeneklerin başında gelmektedir. Denizyolu parsiyel taşımacılık fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak; lokasyon, ürünün ağırlığı, ürünün boyutu ve mesafe süresi fiyatlarda etkili olmaktadır.

Denizyolu parsiyel taşımacılık diğer taşıma yöntemlerine göre çok daha uygun fiyatlarda yapılır. Bunun en büyük sebepleri arasında birden fazla kişiye ya da şirkete ait ürünlerin aynı konteynerde gitmesidir. Bu durum maliyeti azalttığı için bütçe dostu bir yöntemdir. Denizyolu parsiyel taşımacılık hizmeti konteyner kapasitesinin dolmadığı yani ez eşyanın nakliyesi talep edildiğinde bu hizmet sıklıkla alınmaktadır.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Yurtiçi ya da yurtdışı olmak üzere iki farklı türde yapılan denizyolu parsiyel taşımacılık belli faktörlere göre yapılmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Rezervasyon, depolama, sevkiyat ve planlama olmak üzere adımlardan oluşur.
  • Metreküp, ağırlık ve desi gibi ölçütler kullanılır.
  • En önemli kriter yükün hacmi ve ağırlıdır.
  • Gümrük işlemleri ve resmi evraklar lojistik şirketleri tarafından halledilir.
  • Güvenilir bir şekilde sigortalı olarak yola çıkılarak, belirtilen sürede ürünler teslim edilir.

Bütün bu bilgiler ışığında denizyolu taşımacılığının her zaman profesyonel bir düzeyde sunulmasının şart olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Öncelikle denizyolu parsiyel taşımacılık konusuna bakarken sözü geçen parsiyel kavramını iyi anlamak gerekir. Parsiyel sözcük anlamı olarak parça yani bütün olmayan demektir. Taşımacılık sektöründe çok kullanılan bu terim denizyolu parsiyel taşımacılık olarak da geçmektedir. Bir konteyneri doldurmayan yük sahibinin, birden fazla yükün bir arada taşınması kararına onay vermesi durumunu anlatır.

Kara yolu taşımacılığında da kullanılabilen bir yöntem olmakla birlikte en çok denizyolu ile yapılan taşımacılıkta kullanılmaktadır Birden fazla şirkete ait yüklerin deniz yolu ile bir arada taşınması durumuna denizyolu parsiyel taşımacılık denir. Günümüz koşullarında parsiyel taşımacılık hizmetlerine olan ilginin günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle denizyolu ulaşım olanaklarının gelişmesi, beraberinde çok daha uygun fiyatlı taşıma fırsatlarını da karşımıza çıkarmaktadır.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık Ücretleri

Hizmet ücretleri belirlenirken bazı faktörler önem kazanır.  Bu faktörlere göre belirlenen ücretleri sıralamak icap ederse:

  • En x Boy x Yükseklik x Adet hesabıyla hacmin hesabı
  • Olası depolama ücretleri
  • Malın sigortası
  • Yapılacak denizyolu parsiyel taşımacılık çıkış varış noktası
  • Taşınma şekli, kullanılacak konteyner türü

Bütün bunlar da göz önüne alınarak ücretler belirlenir. Elbette denizyolu parsiyel taşımacılık işini yüklenen şirketin bu işlemeleri tam olarak yapabilmesi için konu ile ilgili yeterlilikte elemanları şirket içi eğitimler ile yetiştirmiş olması da çok önemlidir. Yapılacak denizyolu parsiyel taşımacılık konusundaki yasal prosedürdeki her hata yükün zamanında teslim edilmemesini ve depo kiraları ile maliyete yansıyacaktır.

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık Avantajları

Belli bekleme süresi olabilen denizyolu parsiyel taşımacılık bu olumsuz yönün dışında bazı avantajlara da sahiptir. Bu sayede parça olarak mallarınız daha ucuza taşınabilmektedir. Yükleri bir konteyneri dolduramayan yük sahipleri için oldukça ekonomik bir yöntemdir. Bu yöntemin son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi gördüğünü ifade edebiliriz.

Böylece aynı konteyneri paylaşarak az yük ile denizyolu parsiyel taşımacılık avantajı birçok taşımacılık hizmeti almak isteyen tarafından tercih sebebidir. Ekonomik avantaj ile konteyner dolma süresinin biraz daha uzun olması mukayese edilerek seçim yapılmaktadır. Siz de üst düzeyde bir parsiyel taşımacılık hizmeti için mutlaka profesyonel bir destek almak durumundasınız!

En önemlisi denizyolu parsiyel taşımacılık güvenilir bir lojistik hizmeti veren şirketin seçimidir.

Etiketler: denizyolu parsiyel taşımacılık

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp