Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri

Ülkemiz liman ülkesi olduğu için denizyolu taşımacılığı çeşitleri ile uluslararası arenada ismini duyurmuştur.
Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri

Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri

Denizyolu taşımacılığı çeşitleri iki türlüdür. Bunlar sırasıyla şu şekilde adlandırılır:

  • Tramp Taşımacılık
  • Liner Taşımacılık

Belirli bir yerden yurt içi ya da yurt dışına denizyoluyla ürün taşıma işlemi diğer taşıma yollarına göre daha çok tercih edildiğinden fiyat olarak da daha uygundur. Uluslararası sularda adını duyurmuş olan G Lojistik deniz taşımacılığı çeşitleri ile de rakiplerinden öndedir.

Taşınacak ürünün en doğru zamanda taşınması, hangi mevsimde yola çıkılması gerektiği, yol haritası ve gümrük işlemleri ile bir bütün olarak hizmet veren firma sektörde öncülerdendir. Deniz taşımacılığı çeşitleri iletişim ağının kusursuz olmasıyla sorunsuz şekilde ilerler.

Teslimat adrese teslim yapılır ve yol boyunca izlenecek rota müşteriyle günü gününe paylaşılır.

Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu taşımacılığı çeşitleri türlerinden ilki olan tramp taşımacılık taşınacak ürünü tek bir seferde tüketiciye götüren taşıma şeklidir. Taşınacak ürün tek seferde götürüleceği için geminin ya yarısını ya da tamamını doldurur.

Ham madde, petrol, kereste gibi ürünlerin taşınmasında oldukça fazla kullanılan bu yöntem en çok ürün neredeyse gemileri orada bekletme şeklinde icra edilir. Denizyolu taşımacılığı çeşitleri içerisinde güvenli yollardan biri olan bu yöntem tek seferde tüm teslimatı yaptığından aynı zamanda vakit kaybına da yol açmaz.

Özellikle tek bir mevsimde taşınabilecek ürünlerin teslimatı için denizyolu taşımacılığı çeşitleri arasında bu yöntem tercih edilir.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

G Lojistik firmasının yurt dışında sözleşmeli olduğu acenteler sayesinde uygun fiyat politikasına sahip olması firmaların tercih sebeplerinden biridir.

Karayolu ve havayoluna göre daha uygun fiyatlı olan denizyolu taşımacılığı çeşitleri oldukça güvenli yöntemlerdir ve teslimatlar diğerlerinden daha kısa sürelerde adresine ulaştırılır. Ürünün depolanması, gümrükten geçirilmesi, adrese teslim edilmesi ve geri dönüşüm aşaması olarak tam hizmet veren firma öncü firmalardandır.

Denizyolu taşımacılığı çeşitleri denildiğinde akla ilk gelen firma olan G Lojistik yıllardır ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil eden firmalardan biridir ve lider konumuna yıllar içerisinde yükselmiştir.

Etiketler: denizyolu taşımacılığı çeşitleridenizyolu taşımacılığı türleridenizyolu taşımacılığı avantajları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp