facebook

Denizyolu Taşımacılığı Teslim Şekilleri

Denizyolu taşımacılığı teslim şekilleri ülkemizde en çok kullanılan taşımacılık yöntemlerdendir ve ekonomik seçenekleri vardır.
Denizyolu Taşımacılığı Teslim Şekilleri

Denizyolu Taşımacılığı Teslim Şekilleri

Denizyolu taşımacılığı teslim şekilleri taşınacak olan ürünlerin cinsine, boyutuna ve ne kadar mesafe gidileceğine bağlı olarak değişebilir. Ülkemizde kullanılan denizyolu taşımacılık teslim şekilleri şunlardır:

  • FAS – Geminin yanına teslim etme
  • CFR – Mal bedelinin ve navlunun ödenmiş olması
  • FOB – Gemiye yükleyerek teslim etme
  • CIF – Mal bedelinin, sigortasının ve navlunun ödenmiş olması

Ülkemiz liman ülkesi olduğu için denizyolu taşımacılığı en çok kullanılan taşıma yöntemlerinden biridir. Profesyonel bir lojistik firması ile çalıştığınızda kendi gemileri yola çıkar ve kusursuz bir şekilde zamanında teslimat gerçekleşir.

Ürünler gemilere yüklenmek üzere adresinizden teslim alınırlar. Sonrasında yine karayolu ile adrese teslim edilerek taşınma işlemi tamamlanmış olur.

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları

Denizyolu taşımacılığı ülkemizde en ekonomik seçeneklere sahip taşıma yöntemlerinden biridir. Demir yolunu baz aldığımızda denizyolu 3,5 kat oranında daha ucuz olur.

Karayolunu baz aldığımızda denizyolu 7 kat oranında daha ucuzdur. Uygun fiyat seçenekleri ve sağlam teslimat ile oldukça sık kullanılır. Genelde en çok kullanılan yöntem konteyner taşımacılığıdır.

Konteyner taşımacılığı tek bir firmanın ürünlerini de taşıyabilir ya da parsiyel taşımacılık da yapabilir. Denizyolu taşımacılığı teslim şekilleri profesyonel elemanlar tarafından yönetilir.

Gönderi numarası sayesinde kargonuzu ve ürünlerinizi dilediğiniz zaman kolayca takip edebilirsiniz. Denizyolu taşımacılığı en güvenli taşımacılık yöntemleri arasındadır. Büyük boyutlu ve sayıca fazla ürünler tek seferde taşınabilir.

Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Deniz konşimentosu, EUR dolaşım sertifikası, ihracat firmaları için konsolosluk fatura, menşei şahadetnamesi, ATR dolaşım belgesi, sağlık ve veteriner sertifikası belgeleri denizyolu taşımacılığı kullanacaksanız ürününüze bağlı olarak sahip olmanız gereken evraklardır.

Konşimento her ürün için olması gereken bir belgedir. Gıda gönderimi yapacaksanız gıda sertifikanızın da olması gerekir. Uluslararası alanda büyük çaplı ürünlerin taşınması genelde denizyolu aracılığı ile olur.

Lojistik firması gümrük acenteleri ile anlaşmalı olduğundan ürünlerinizle birlikte gümrük kapılarında uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Sizin sadece ürünlerinizin cinsini ve sayısını belirtmeniz yeterli olur.

Etiketler: denizyolu taşımacılığında kullanılan belgelerdenizyolu taşımacılığı avantajlarıdenizyolu taşımacılığı teslim şekilleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video