Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu taşımacılığı türleri ile size en uygun türü seçiyoruz. En hızlı şekilde gönderilerinizi zamanında teslim ediyoruz.
Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu taşımacılığı son zamanları en çok tercih edilen taşımacılık yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle çok sayıda önemli kazanımları sunuyor olması denizyolu taşımacılığının tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. Peki denizyolu taşımacılığı türleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Denizyolu Taşımacılığı Türleri Nelerdir?

Temelde denizyolu taşımacılığı söz konusu olduğunda gemi ve yük türüne göre bir sınıflamadan söz etmek mümkün olmaktadır. İşte denizyolu taşımacılığında ön plana çıkan 5 farklı deniz taşımacılığı türü:

  • Tanker Taşımacılığı
  • Ro – Ro Taşımacılığı
  • Kombine Taşımacılık
  • Konteyner Taşımacılığı
  • Dökme Yük Taşımacılığı

Görüldüğü üzere denizyolu taşımacılığının çok farklı türleri bulunmaktadır. Bu aşamada denizyolu taşımacılığında hangi tür taşımacılıktan faydalanılacağına taşınılacak olan yükün özellikleri dikkate alınarak karar verilmektedir.

Tanker Taşımacılığı Özellikleri

Özellikle petrol ya da petrol ürünlerinin taşınması söz konusu olduğundan en yaygın denizyolu taşımacılığı türleri arasında yer alan tanker taşımacılığı hizmeti kullanılmaktadır. Esasında tanker taşımacılığına tehlike madde taşımacılığı da denilmektedir. Elbette ki tanker taşımacılığı sadece petrol ve petrol ürünlerinin taşınmasında kullanılmamaktadır. Bununla birlikte kimyevi madde ile gaz gibi sıvı yüklerin taşınmasında da tanker taşımacılığı tercih edilmektedir. Yine LPG ile LNG gibi isimlendirilen sıvılaştırılmış olan gazlar da tanker taşımacılığı aracılığıyla nakledilmektedir.

Ro – Ro Taşımacılığı Özellikleri

Denizyolu bağlantısının karayolu bağlantısıyla desteklendiği taşımacılık alanına Ro – Ro taşımacılığı denir. Özellikle kamyon ya da tır gibi yük araçlarının büyük gemilerle taşınmasına Ro – Ro taşımacılığı denilmektedir. Günümüz itibariyle en çok gelişim gösteren alanların başında Ro – Ro taşımacılığı yer almaktadır. Çünkü uluslar arası taşımacılık analında bu tür taşımalara olan ilgi her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Ayrıca Ro – Ro taşımacılığı tam anlamıyla kapıdan kapıya bir nakliyat hizmetini de sunmaktadır.

Kombine ve Konteyner Taşımacılığı Özellikleri

Hububat başta olmak üzere maden cevheri ile petrol taşıyıcılarının tercih edildiği denizyolu taşımacılığına kombine taşımacılık adı verilmektedir. Belirli standartlara bağlı olarak üretilen konteynerlerin gemilere yerleştirilmesiyle yapılan taşımacılık konteyner taşımacılığı olarak isimlendirilmektedir. Konteyner taşımacığını günümüz itibariyle denizyolu taşımacılığının büyük bölümünü tek başına üstlenmektedir.

Dökme Yük Taşımacılığı Özellikleri

Kömür, hububat, tuz, çimento ya da şeker gibi dökme yüklerin taşınmasını sağlayan denizyolu taşımacılığına dökme yük taşımacılığı denilmektedir. Görüldüğü üzere denizyolu taşımacılığı türleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır.

Denizyolu taşımacılığı ile ilgili teklif almak için www.glojistik.com/hizmet-detay/denizyolu-tasimaciligi/19 linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: denizyolu taşımacılığı türleridenizyolu taşımacılığı türleri nelerdirdökme yük taşımacılığı özellikleritanker taşımacılığı özellikleriro – ro taşımacılığı özelliklerikombine ve konteyner taşımacılığı özellikleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp