Denizyolu Taşımacılığında En Çok Taşınan Yükler Nelerdir

Denizyolu taşımacılığında en çok taşınan yükler nelerdir konusunda yasaklı olmadığı sürece her boyutta ürün taşınabilir.
Denizyolu Taşımacılığında En Çok Taşınan Yükler Nelerdir

Denizyolu Taşımacılığında En Çok Taşınan Yükler Nelerdir

Denizyolu taşımacılığında en çok taşınan yükler nelerdir konusu ülkemiz bir liman ülkesi olduğu için birçok çeşide sahiptir. Taşınması yasaklı olan bazı malzemeler haricinde neredeyse tüm ürünler ve eşyalar taşınabilir.

Üretici, ihracatçı ve imalatçı firmalar yurt dışı veya yurt içi gönderimlerinde en çok denizyolunu tercih ederler. Denizyolu taşımacılığı türleri şunlardır:

  • Ro – Ro taşımacılığı
  • Tanker taşımacılığı
  • Konteyner taşımacılığı
  • Kombine taşımacılığı
  • Dökme yük taşımacılığı

Ülkemizde en çok tercih edilen yöntemlerden biri konteyner taşımacılığıdır. Büyük metal kasalar hem taşıma için çok güvenlidir hem de maliyetleri havayoluna göre daha uygun olur. Ürünler güven içerisinde taşınır ve adrese götürülür.

Denizyolu Taşımacılığı İngilizce

Denizyolu ile en çok taşınan yüklerden biri sanayi ham maddeleridir. Büyük miktarda taşıma yapılabilir ve transferlerin tek seferli olması da avantajlıdır. Denizyolu taşımacılığında en çok taşınan yükler nelerdir için kuru yükler, gaz ve likit gibi maddeler güvenli bir şekilde taşınabilir.

Ekonomik bir taşımacılık yöntemi olduğu için firmaların ilk tercihi denizyolu taşımacılığı olur. Denizyolu en güvenli yollardan biridir ve ülkelerden geçerken sınır aşmak gibi problemler ortadan kalkar. Gümrük geçişleri hızlıdır.

Limanda yükleme ve boşaltma yapıldığı için taşıma işlemleri de oldukça hızlı olur. Lojistik firması ile çalıştığınızda gümrük problemi asla yaşamazsınız ve ürünler tam zamanında teslim olur. Ürünleri her zaman takip edebilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Denizyolu taşımacılığında en önemli belge konşimentodur. Gıda olmadığı sürece yalnızca konşimento ile taşıma yapabilirsiniz. Gıda ürünü gönderiyorsanız gıda sertifikanız olması gerekir.

Düzenli ve düzensiz olmak üzere iki farklı denizyolu taşımacılığı vardır. Düzenli taşımacılıkta gemi limana belirli olan bir ürün için gelir ve ona özel kalkar. Düzensiz taşımacılıkta gemiler limanlara giderek orada hangi ürün varsa onu taşırlar.

Denizyolu taşımacılığında genelde tek seferde tüm yükler taşınır ve bu durum da enerji tasarrufu sağlar. Parsiyel taşımacılık yöntemi de en çok denizyolunda kullanılır.

Etiketler: denizyolu taşımacılığında en çok taşınan yükler nelerdir

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp