Denizyolu Yük Taşımacılığı

Denizyolu yük taşımacılığı ekonomik bir taşımacılık yöntemi olduğu için firmaların ilk tercih ettiği yöntemdir.
Denizyolu Yük Taşımacılığı

Denizyolu Yük Taşımacılığı

Denizyolu yük taşımacılığı üretici, imalatçı ve ihracatçı firmaların ürün ve eşyalarının denizyolu ile taşınması anlamına gelir. Ülkemiz liman ülkesi olduğu için denizyolu taşımacılığı oldukça gelişmiştir. İki farklı türde denizyolu taşımacılığı vardır:

  • Tramp taşımacılık
  • Lineer taşımacılık

Lineer taşımacılık düzenli taşımacılık demektir. Yük gemisi özel olarak planlanan ürünler için limana gelir ve taşıma yapar. Tramp taşımacılık düzensiz taşımacılık demektir. Yük gemileri limanda bekler ve hangi ürün olduğu fark etmeksizin gelen ürünleri taşırlar.

Taşımacılık yöntemleri arasında en güvenli yollardan biri denizyolu taşımacılığıdır. Ürünler sağlam konteynerler içinde taşınır. Havayoluna göre çok daha ekonomiktir. Acil gönderim değilse denizyolu taşımacılığını seçmeniz maliyet olarak daha avantajlı olur.

Denizyolu Taşımacılığı Acente

Profesyonel bir lojistik firmasıyla çalıştığınızda firma gümrük acenteleri ile anlaşmalı olur ve bu sebeple yüklerin beklemesi veya gümrükte kalması gibi durumlar yaşanmaz. Denizyolu yük taşımacılığı uluslararası alanda en avantajlı ve gelişmiş taşıma yöntemlerinden biridir.

Büyük boyutlu ürünler metal konteynerler sayesinde tek seferde taşınabilirler. Ürünler yol boyunca yer değiştirmediği için darbe alma gibi durumlar da yaşanmaz. Yurt dışı taşımacılığında tüm ürünler sigortalanır.

Yurt içi gönderimlerde de müşterinin isteğine göre ürünler sigorta yapılabilir. Lojistik firması ürünleri karayolu ile adresinizden alır. Limanda yüklenen ürünler alıcıya iletilirken yine karayolu ile adrese teslim edilir. Sevkiyat sürecini gönderi numarası ile takip edebilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı Hakkında Bilgi

Denizyolu taşımacılığı özel yük gemileri ile hem yurt içinde hem de uluslararası sularda yapılabilir. Güvenli, hızlı ve karayolu ile hava yolundan daha ekonomik olması firmalar için oldukça avantajlıdır.

Konteyner taşımacılığında büyük boyutta kasalar kullanıldığı için genelde parsiyel taşımacılık tercih edilir. Parsiyel taşımacılık ile maliyetinizi yarı yarıya düşürebilirsiniz. Lineer taşımacılık için anlaştıysanız ürünler direkt olarak alıcının adresine teslim edilir.

Petrol ürünlerinden gıdaya pek çok farklı ürün deniz yolu ile taşınabilir. Gıda gönderimi yapacaksanız gıda sertifikası almanız gerekir. Diğer ürünler için konşimento yeterli olur.

Etiketler: denizyolu yük taşımacılığı

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp