Entegre Lojistik Nedir?

Entegre lojistik nedir? Farklı ulaşım alanlarını birleştirilmesiyle taşımacılık hizmetinin sunulmasına entegre lojistik denir.
Entegre Lojistik Nedir?

Entegre Lojistik Nedir?

Entegre lojistik nedir? Lojistik hizmetlerinin birden fazla alanda sunulmasına entegre lojistik hizmeti denir. Bu tarz hizmetlerde karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı birlikte kullanabilir. Hava taşımacılığı, yolcu ve kargo taşımacılığı için uçakların kullanılmasıdır. Terim başlangıçta uçakta tarifeli hizmet veren hava taşıyıcılarına atıfta bulunsa da, daha sonra charter şirketlerini, iş jetlerini ve genel havacılığı içerecek şekilde büyüdü. Entegre lojistik hizmetleri söz konusu olduğu zaman havayoluyla karayolu ulaşımının birleştirilmesini kapsayabilir.

Hava taşımacılığı, havayolları; iş jetleri, helikopterler ve diğer uçak türleri dahil olmak üzere çeşitli hava yolculuğu sektörlerini içerir. Hava taşımacılığı ayrıca kamu makamları ve devlet kuruluşları tarafından askeriye ve VIP hizmetler için kullanılmaktadır. Dolayısıyla entegre lojistik hizmetlerinin havayolu taşımacılığı alanının kritik bir hizmet alanı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu kapsamda entegre lojistik hizmetlerine dair mutlaka profesyonel bir hizmet almak gerekiyor.

Entegre Lojistik Nedir, Ne İşe Yarar?

Entegre lojistik hizmetleri açısından kritik bir etkiye sahip olan havaalanları genellikle şehir merkezlerine veya diğer elverişli konumlara yakındır; genellikle çok sayıda pistleri vardır. Böylece bir uçak başka bir piste inerken başka bir uçak pistten kalkabilir. Daha büyük havalimanları, kalkış ve iniş operasyonları arasında uçaklar için geniş park alanlarıyla çok sayıda pisti birbirine bağlayan kapsamlı taksi yolu sistemlerine sahip olacaktır. Entegre lojistik hizmetleri tam da bu noktada ürünlerin karayoluyla havaalanlarına taşınması, sonrasında havayoluyla bu ürünlerin taşınmasını kapsayabilir.

Havaalanları kara tarafı ve hava tarafı olarak ikiye ayrılır. Kara tarafında yolcular için check-in kontuarları, bagaj check-in/alma alanları ve dükkanların yanı sıra yolcuların uçak gövdesindeki kapılardan uçağa bindiği bir kapı alanı ve jetways adı verilen bağlantılı yürüme yolları vardır. Bu tarz işlemlerin tamamı titiz bir süreci beraberinde getirir. Dolayısıyla entegre lojistik hizmetinin sorunsuz bir şekilde sunulması için mutlaka profesyonel bir hizmetin alınması şarttır.

Entegre Lojistik Hizmetleri Neden Önemlidir?

Entegre lojistik nedir? Ürün ve eşyaların bir yerden farklı bir yere taşınmasında, paketlenmesi, taşımacılık firmasına teslim edilmesi ve firmanın ürün ve eşyaları teslim etmesi sürecine entegre lojistik denir. Taşınma hizmetinin sunulmasında entegre lojistik hizmetleri kritik bir etkiye sahip olduğundan önemlidir.

Etiketler: entegre lojistik nedirentegre lojistik ne işe yararentegre lojistik hizmetleri neden önemlidir

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp