Hava Kargo Manifestosu Nedir?

Hava kargo manifestosu nedir ürünlerinizi daha hızlı ve risksiz bir şekilde dilediğiniz her ülkeye gönderebilmenizi sağlar.
Hava Kargo Manifestosu Nedir?

Hava Kargo Manifestosu Nedir?

Hava kargo manifestosu nedir sorusu havayoluyla kargo gönderimi sağlayacak kişiler için önemlidir. Havayolu taşımacılığını eksiksiz bir şekilde kullanabilmek için birtakım belgeler gerekir. Havayolu manifestosu da taşınacak malların genel özelliklerinin, taşınma şartlarının, teslim edilecek yerin ve şeklin gösterildiği belgelerdir. Hava kargo ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz-> https://www.glojistik.com/haber-detay/hava-kargo/285

Taşınma sırasında uçağa yüklenecek olan mallarının detaylı bir listesi şeklinde olan bu belge ANNEX 17 kurallarına göre hazırlanır. Bu kurallar IATA tarafından yayınlanır. Bu belgeyi hazırlamakla taşıma işlemi için müşteriye bir garanti sunulmuş olunur. Belge hazırlanırken dikkat edilecek hususlar şöyledir:

  • Ürünlerin taşımaya uygunluğunun kontrolü.
  • Ürünlerin etiketli olması.
  • Posta mührünün vurulmuş olması.
  • Ürünlerde herhangi bir hasar olup olmadığının kontrolü.

Hava Kargo Taşımacılığı

Havayolu kargo taşımacılığı en hızlı ve risksiz taşıma yöntemidir. Yurt içi ve yurt dışına bir gün içerisinde teslimatlar gerçekleştirilir. Ürün boyutu ne olursa olsun ihracat ürünlerinden yalnızca evraklara kadar pek çok ürün kolay bir şekilde taşınabilir.

Hız ve kalite farkı olması sebebiyle havayolu taşımacılığı diğer taşıma türlerine göre daha yüksek maliyete sahiptir. Hava kargo manifestosu nedir konusu özellikle yurt dışına gönderim yapacak kişileri ilgilendirir.

Konşimento, kargo manifestosu belgeleri tam olmayan araçlar taşıma işlemini gerçekleştiremez. Havayolu taşımacılığında her türlü ürün boyutları fark etmeksizin hızlı bir şekilde taşınabilir. Belgelerin üzerinde teslim edilecek kişinin ya da firmanın adı yazar. Teslimatlar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Hava Kargo Şirketleri

Profesyonel bir lojistik firması ile çalıştığınızda kargonuz bildirdiğiniz tarihte ve sağlam bir şekilde adrese teslim edilir. Gönderi kodu sayesinde müşteri kargosunu teslim edilene kadar eksiksiz bir şekilde takip edebilir.

Depolama yapılabilen oldukça geniş hacimli alanlar sayesinde fabrika ürünleri, ihracat ürünleri gibi pek çok firmanın gönderileri havayolu taşımacılığı ile taşınır. Müşterinin isteğine göre depoda birkaç gün bekletilebilir.

Yurt dışına ürün gönderimi yapılacağında kargo manifestosu İngilizce olarak yazılır ve konşimentoya uygun olarak hazırlanır. Hangi ülkeye ve şehre gideceği de eklenir.

Diğer tüm detaylar için -> https://www.glojistik.com/haber-detay/havayolu-tasimaciligi-nedir/22

Etiketler: hava kargo manifestosu nedirhava kargo taşımacılığıhava kargo şirketleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp