Havayolu Kargo Şirketleri

Havayolu kargo şirketleri sayesinde güvenli bir hızlı bir şekilde kargo taşımacılığı yapılmaktadır.
Havayolu Kargo Şirketleri

Havayolu Kargo Şirketleri

İşinde uzman havayolu kargo şirketleri genelde müşterilerinin güvenlerini sarsmayacak ve onların işlerini kolaylaştıracak şekilde çalışmalarını yapmaktadırlar. Birçok havayolu kargo şirketleri birden fazla noktaya hizmet götürebilmeyi amaçlamakta ve hizmet götürdüğü noktaları günden güne geliştirmek için uğraşmaktadır. Bu nedenle havayolu kargo şirketleri dinamik ve genç ekiplerle çalışmalarını yürütmektedir.

 Bazı firmalar hizmetlerini karayolları ve demiryolları ile birleştirerek erişim ağlarını çok daha genişletmeye çalışmaktadır. Ayrıca şirketler müşterilerine optimum hizmeti verebilmek amacıyla teknolojiyi de yakından takip etmektedir. Taşımacılık sektörüne gelen her türlü yeniliği hizmetlerine hızlıca adapte ederek kargoculuk hizmetlerini çok daha efektif bir hale getirmektedirler.

Havayolu Kargo Taşımacılığı Çeşitleri

Firmaların verdiği taşımacılık hizmetleri arasında mikro, ısı kontrollü, acil gibi birçok faklı çeşit bulunmaktadır.

 • Havayolu kargo şirketleri mikro kargoculuk adı altında 140 kilodan daha küçük ve genelde 1 metreküpten çok daha büyük olmayan kargoların taşınmaktadır.  Genelde müşterilere tek bir fiyat verilir ve ekstra ücret kesilmez.
 • Havayolu kargo şirketleri tarafından sunulan ısı kontrollü kargo hizmeti ise çabuk bozulabilen ya da belirli bir ısı üzerinde özelliğini kaybeden ürünlerin taşınmasında kullanılan yöntemdir. Özel donanımlara sahip uçak kabinlerine ihtiyaç duyulmaktadır.
 •  Acil kargo hizmetleri ise havayolu kargo şirketleri tarafından direk ya da en hızlı bağlantı rotaları seçilerek yapılır. Genelde firmalar bu şekilde kargoları öncelikli olarak gümrüğe sokup hızlıca yüklemesini yapmaya özen gösterirler. 

Ekonomik Havayolu Taşımacılığı Nedir?

Ekonomik havayolu taşımacılığında genelde süreler 7 güne kadar çıkabilmektedir. Havayolu kargo şirketleri müşterilerinin memnuniyetini ve hizmetlerinin kalitesini ön planda tutarlar fakat maliyeti düşürebilmek adına hızdan ödün verip gümrükleme işlemlerinde aceleci davranmamaktadırlar. Bu sayede havayolu kargo şirketleri çok daha ekonomik şekilde taşıma işlemleri yapılabilmektedir.

Genelde bu hizmeti havayolu kargo şirketlerinden kurumlar değil de uygun fiyatlarla eşyalarını ulaştırmak isteyen bireyler kullanmaktadır. Hizmetin ucuz olması için genelde havaalanından hava alanına gönderim yapılır.

Taşımacılık masraflarını göndericinin yapması beklenir. Gümrükten geçtikten sonra alıcıya kargolarının gümrük geçtiği yönünde haber verilir. Globallik arttıkça havayolu kargo şirketlerine olan ihtiyaç da artış gösterecektir.

Havayolu Kargo Şirketleri Hakkında

Son yılların taşımacılık sektöründe sıklıkla havayolu kargo şirketleri ön planda yer alıyor. Genel olarak günümüzde havayolu taşımacılık sektörü için öncelikli olarak havayolu kargo şirketleri değerlendirilir. Günümüzde havayolu taşımacılık sektöründe hizmetlerini sunan pek çok kargo şirketi bulunuyor. Özelliklede son zamanlarda kargo şirketlerinin çok olması; şirketler arası seçimleri zorlaştırmıştır.

Günümüzde en çok tercih edilen havayolu kargo şirketleri özellikleri arasında şunlar yer alıyor;

 • Uzun bir süreci kapsayan deneyim süresi
 • Profesyonel personel sayılarının yüksek olması
 • Belirli bir kargo alanında uzman olmaları
 • Resmi kayıt işlemlerinin her zaman öncelikli olarak hazırlanması

Genel olarak günümüzde havayolu taşımacılık sektöründe kargo şirketi seçme süreci yaşanır. Bu süreç içerisinde;

 • Kargo şirketlerinin hizmet sunumlarının kalitesi kıyaslanır.
 • Kargo şirketlerinin sundukları ücret çizelgeleri kıyaslanır.
 • Kargo şirketlerinde yer alan uzmanlık kadrosu kıyaslanır.

Havayolu Kargo Şirketleri Hizmetleri

Genel olarak günümüzde havayolu kargo şirketleri hizmetleri benzer şekillerde sunulur. Havayolu kargo şirketleri her zaman profesyonel düzeyde hizmet sunmak durumundadır. Ancak bu sayede üst düzeyde bir hizmeti alabilmeniz de mümkün hale gelecektir. Günümüzde havayolu taşımacılık sektörü için kargo şirketi hizmetlerinde şunlar yer alır;

 • Taşınacak eşyaların paketlenme süreci
 • Taşınacak eşyaların kontrollü gruplara ayrılma süreci
 • Taşınacak eşyaların taşıma aracına yüklenme süreci
 • Eşyaların taşınma süreci
 • Taşınan eşyaların yerleştirilme süreci

Günümüzde sıklıkla havayolu kargo şirketleri hizmetlerinde profesyonel hizmet sunumuna dikkat edilir. Pratik ve sorunsuz bir taşıma hizmeti için personellerin her zaman profesyonel olarak çalışması gerekir. Son zamanlarda profesyonel havayolu kargo şirketleri sayı bakımından artmıştır. Özellikle havayolu kargo şirketlerinin fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapacak olursanız, tam da aradığınız şartlarda bu tür hizmetlere sahip olabilirsiniz!

Havayolu Kargo Şirketi Fiyatları

Genel olarak taşımacılık sektöründe havayolu kargo şirketleri tarafından sunulan fiyat listelerine dikkat edilir. Özelliklede fiyatların kıyaslanma süreçlerinde daha çok fiyat listelerine dikkat edilir. Çünkü günümüzde havayolu kargo şirketleri tarafından sunulan fiyat listeleri farklı rakamları içermektedir. Günümüz koşullarında her bütçeye uygun olarak havayolu taşımacılık sektöründe kargo taşıma hizmetleri yer alıyor.

Dünya genelinde taşımacılık sektöründe en çok havayolu kargo şirketleri tercih ediliyor.

Etiketler: havayolu kargo şirketleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp