Havayolu Kargo Taşımacılığı Bölümleri

Havayolu kargo taşımacılığı bölümleri son teknolojik uçaklar ve kaliteli teslimat ile ülkemizde pek çok firmanın tercihidir.
Havayolu Kargo Taşımacılığı Bölümleri

Havayolu Kargo Taşımacılığı Bölümleri

Havayolu kargo taşımacılığı bölümleri taşınan yüke bağlı olarak iki türlüdür. Bunlar özel kargolar ve genel kargolardır. Genel kargolar özel bir taşıma yöntemi ya da depolama istemezler ve direkt olarak tüketiciye teslim edilirler.

Özel kargolar ise kargonun yapısına göre özel taşıma yöntemlerine ihtiyaç duyarlar. Maddi değer taşıyan kargolar, canlı hayvanlar, standart ölçülerden daha ağır ya da büyük kargolar, tehlikeli sayılan madde taşıması gibi durumlar özel kargo sayılır. Özel kargolar genelde depolama gerektirirler.

Genel ya da özel tüm kargolarınızı en güvenli ve hızlı şekilde tüketiciye ulaştırmanın yolu havayolu taşımacılığıdır. Çok büyük boyutlu ürünlerden evrak taşınmasına kadar geniş bir ürün skalası vardır.

Havayolu Kargo Taşımacılığı Nedir

Her türden ürün, eşya ya da evrakların belirli bir adrese götürülmek üzere taşınması işlemine kargo taşımacılığı deriz. Havayolu ile yapılan kargo taşımacılığı da ülkemizde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Havayolu kargo taşımacılığı bölümleri pek çok avantaja sahiptir:

  • Ürünlerin teslimat süresi en hızlı olan taşıma türüdür.
  • Gönderim tarihi konusunda esnek olunabilir.
  • Gümrüklerden geçmek havayolu taşımacılığı ile diğer türlere nazaran daha kolaydır.
  • Küçük boyutta ürünler de kolay taşınabilir.
  • Ürünler uçaklara yerleştirildiklerinde yüzde yüz güvende yolculuk ederler.

Kargonun cinsi bozulabilir gıda ise en hızlı seçenek olan havayolu taşımacılığı kullanılmalıdır. İletişim ağı oldukça sağlamdır ve müşteri her an takip edebilir.

Hava Kargo Taşımacılığında Fiyatlandırma

Havayolu taşımacılığı fiyatları gidilecek yola, ürünlerin boyut ve sayısına, kapladıkları alana ve teslimat süresine göre değişiklik gösterebilir. Ürünler uçaklara yüklenmeden önce paketlenme müşteri isterse lojistik firması tarafından yapılabilir. Taşınacak yük hassas ise profesyonel bir şekilde paketlenmesi önemlidir.

Ülkemizde kargo taşımacılığında havayolunun kullanılması %10 civarındadır. Çok uzak ülkelere olmamak kaydıyla havayolu taşımacılığında gönderilen ürünler genellikle aynı gün alıcısına teslim edilir.

Hızlı ve kaliteli gönderim ile havayolu taşımacılığı belirli yasal prosedürler içerisinde gerçekleştirilir. Teslimat süreliğinin kısalığı mevsimsel gönderimler için de büyük avantaj sağlar.

Havayolu taşımacılığı ile ilgili daha fazla detay için -> https://www.glojistik.com/haber-detay/havayolu-tasimaciligi-nedir/22

Etiketler: havayolu kargo taşımacılığı bölümlerihavayolu kargo taşımacılığı nedirhava kargo taşımacılığında fiyatlandırma

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp