Havayolu Taşımacılığı Kargo Türleri

Havayolu taşımacılığı kargo türleri tam zamanında gideceği yere teslim eder ve uygun fiyatlar ile kaliteli hizmet almanızı sağlar.
Havayolu Taşımacılığı Kargo Türleri

Havayolu Taşımacılığı Kargo Türleri

Havayolu taşımacılığı kargo türleri taşınacak ürüne göre gruplandırılırlar. Taşınacak ürünlere göre üç tür vardır:

  • Genel Kargolar
  • Özel Kargolar
  • Tehlikeli Madde Kargoları

Genel kargolara taşınabilecek ve özel bir duruma sahip olmayan her türlü kargo dahildir. Depolama gerektirmez, alındığı adresten direkt olarak adrese teslim edilir. Havayolu taşımacılığı kargo türleri arasında olan özel kargolar depolama gerektiren kargolardır.

Bu kargolar kabul edilme, etiket aşaması, yükleme aşaması ve istif edilme aşaması olarak belirli adımlarla taşınırlar. Havayolu taşımacılığı kargo türleri içerisinde bulunan bir diğer tür de tehlikeli madde taşımadır. Patlayıcı, zehirli, alev alabilecek maddeler özel olarak hazırlanarak taşınır. Üretici firmaların kimyasal madde içeren ürünleri de buna dahildir.

Havayolu Taşımacılığının Özellikleri

En hızlı taşıma yöntemlerinden biri olan havayolu taşımacılığı kargo türleri yüksek taşıma kapasitesi ile de tercih sebebidir. Ayrıca en hızlı yöntemlerden biridir. Lojistik firması ile anlaştığınızda öncelikle ürünlerin adeti ve ağırlıkları belirlenir. Uçağın kalkması için illa tüm alanın dolmasına gerek yoktur.

Çok büyük boyutlu ürünlerden küçük boyutlu ürünlere kadar taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. Havayolu taşımacılığı kargo türleri yurt içi ve uluslararası alanda gerçekleştirilir. Uluslararası taşımalar anlaşılan gümrük acenteleri sayesinde daha uygun fiyata yapılır.

Taşıma süreci boyunca ilgili firma haberdar edilir ve teslimat tam zamanında yapılır. Havayolu taşımacılığı kargo türleri ile taşıma yapıldığında dilerseniz ürünleri depoda da bekletebilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığı Belgeleri

Ürün taşıması için havayolu taşımacılığı kargo türleri tercih edildiğinde birtakım gerekli belgeler gerekir. Bu belgelere havayolu konşimentosu denir. Uzman firma bu belgeye sahip olur ve ürünlerinizi sigortalayarak taşır.

Profesyonel bir ekip ile çalıştığınızda taşıma sürecinin her adımından haberiniz olur ve ürünleriniz tam zamanında teslim edilir. Havayolu taşımacılığı kargo türleri ağır üründen evrak taşımaya kadar her türlü ürünü taşıyabilir.

En kısa ve güvenli teslimat yolu olan havayolu ile ürünler sorunsuz bir şekilde adreslerine ulaştırılır ve dilerseniz ulaşılan yerde de depoda bekletilebilir.

Havayolu taşımacılığı ile ilgili diğer detaylar için -> https://www.glojistik.com/haber-detay/havayolu-kargo-tasimaciligi-nedir/87

Etiketler: havayolu taşımacılığı kargo türlerihavayolu taşımacılığının özelliklerihavayolu taşımacılığı belgeleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp