Havayolu Taşımacılığı Sektörü

Havayolu taşımacılığı sektörü gelişen teknoloji ile birlikte birçok ülkeye günü birlik ürün sevkiyatı yapabilecek kapasitededir.
Havayolu Taşımacılığı Sektörü

Havayolu Taşımacılığı Sektörü

Havayolu taşımacılığı sektörü dünya çapında en önemli taşımacılık sektörlerinden biridir ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte sürekli gelişim gösterir. Havalimanlarının sayısındaki artışla birlikte uçak sayıları da artık oldukça fazladır.

Karayolu veya denizyolu taşımacılığına göre havayolu taşımacılığı çok daha hızlıdır. Denizyoluyla göndereceğiniz bir kargo 4 günde alıcıya ulaştırılırken uçak kargolar ile günü birlik olarak ulaştırılabilir. Havayolu taşımacılığıyla gönderilebilecek önemli ürünlere örnekler şöyledir:

  • Değerli eşyalar.
  • Medikal ürünler.
  • Çiçek türleri.
  • Gıda ürünleri.

Çiçek veya gıda ürünlerinin bozulma süreleri olduğu için hızlı bir şekilde teslim edilmeleri de önemlidir. Bu sebeple bozulma tehlikesi olan ya da mevsimsel olan ürünler için en doğru yol havayolu taşımacılığıdır.

Lojistik Havayolu Taşımacılığı

Üretici ve ihracat yapan firmalar için havayolu taşımacılığının önemi büyüktür. Ürünlerin tüketiciye sağlam ve hızlı bir şekilde iletilmesi için en güvenli yöntem olan havayolu taşımacılığı profesyonel bir lojistik firmasıyla çalıştığınızda sevkiyatlar sorunsuz ilerler. Havayolu taşımacılığı sektörü eğer karayolunu seçerseniz 15 saatte gönderebileceğiniz bir paket için size 1 saat süreyle ulaşım avantajı sağlar.

Küçük boyutlu ürünlerden büyük boyutlu ürünlere kadar her türlü kargo taşınabilir. Uçağın kalkması için tamamen dolmasına gerek yoktur. Ülkemizde de havalimanları büyük ve fazla olduğundan uçak seferi bulmak sorun olmaz.

Havayolu taşımacılığında elinizde olması gereken en önemli belge konşimento belgesidir. Konşimento üzerinde ürün cinsi ve ulaşımın detayları yazar.

Havayolu Taşımacılığı Hizmet Süreci

Lojistik firmasıyla anlaştığınızda ilk olarak ürünler adresinize gelerek teslim alınır ve düzgün şekilde paketlendikten sonra uçaklara taşınır. Müşterinin isteğine göre teslimat öncesi ve sonrasında ürünler depoda da bekletilebilir.

Kargonuz yola çıktığında gönderi takip numarası sayesinde internet üzerinden dilediğiniz zaman nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Teslimat süresi boyunca bilgilendirilirsiniz.

Havayolu taşımacılığı en güvenli yöntemlerden biridir ve ürünler düzgün şekilde yerleştirildikten sonra asla hasar almazlar. Müşterinin isteğine göre yakın mesafeler için de ürünler sigorta yapılabilir. Ürünler uçak içerisinde garanti altında olurlar.

Diğer tüm detaylar için -> https://www.glojistik.com/haber-detay/havayolu-tasimaciligi-nedir/22

Etiketler: havayolu taşımacılığı sektörülojistik havayolu taşımacılığıhavayolu taşımacılığı hizmet süreci

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp