Havayolu Taşımacılığında Hizmet Süreci

Havayolu taşımacılığında hizmet süreci bu nedenle oldukça önemlidir. Firmalar tarafından sıkça kullanılmaktadır.
Havayolu Taşımacılığında Hizmet Süreci

Havayolu Taşımacılığında Hizmet Süreci

Günümüzde havayolu taşımacılığında hizmet süreci hızlı ve titiz bir süreç sunduğu için oldukça fazla tercih edilmektedir. Her ne kadar maliyetleri yüksek olsa da avantajları yüzünden firmalar bu maliyetlere katlanmayı tercih etmektedir.

Ama her sene daha fazla firmanın havayolu taşımacılığında hizmet süreci vermesi rekabeti artırmakta ve fiyatların düşmesini sağlamaktadır. Ülkemizde de bu yöntem karayolu taşımacılığı ile adeta yarış halindedir.

Yıllık 900 tonun üzerinde kargo Atatürk Havalimanı üzerinden gönderilmektedir. Ve ortada ki veriler bunun çok daha artacağını göstermektedir. Şu an acenteler, devlet hava limanları işletmesi gibi kuruluşlar bir arada şirketlere ve bireysel müşterilerine havayolu taşımacılığında hizmet süreci sunmakta, yer hizmeti veren kuruluşlarda onlara yardımcı olmaktadır.

Havayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Oldukça karmaşık olan havayolu taşımacılığında hizmet süreci öncelikle acentelerin kargoyu teslim alması ve onu uygun şekilde ambalajlayıp etiketlendirilmesiyle başlar. Kargonun hassasiyetine göre havalı poşetler, köpükler kullanılır.

Kırılacak olanlar, ters çevrilmemesi gereken kargoların üzerine bunların uyarıları yerleştirilir. Eğer kargonun içinde kimyasal bir ürün ya da tehlikeli madde varsa bunlar ayrıca etiketlendirilip paketlenir.

Daha sonra bu kargolar havayolu taşımacılığında hizmet süreci içinde bulunan şirkete gönderilir. Burada havaalanından teslim alan şirkete kargonun ağırlığına ya da hacmine göre belirli bir komisyonda ödenir.

Daha sonra bu paketler yer hizmetleri kuruluşları tarafında dikkatlice uçağa yerleştirilir ve havayolu taşımacılığında hizmet süreci kapsamında gideceği ülkeye doğru yola çıkar.

Havayolu Taşımacılığında Neler Gönderilir

Genelde hızlı gönderilmesi gereken malzeme ve ürünler, şirketler için önemli evraklar havayolu taşımacılığında hizmet süreci ile gönderilmektedir.

 •  Arabalar genelde en güvenli yöntemlerden biri olduğu için havayolu taşımacılığında hizmet süreci ile taşınır. Özellikle pahalı ve sayılı üretim araçların tesliminde sıkça bu yöntem kullanılmaktadır.
 •  Kimyasal parçalar hassas olduğu kadar pahalı da ürünlerdir. Bunların hassasiyetinin bozulmaması için en doğru yöntemlerden biri havayolu taşımacılığında hizmet süreci hizmetidir.
 • İleri teknoloji ürünleri aynı şekilde hassas ürünleri başında gelir. Yerinden oynayan bir parça ürünün tümüyle kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir.
 • Makinalar ve makine parçaları hızlıca gönderilmesinin yapılması gereken ürünlerdendir. Makine parçalarında ki gecikmeler şirketin zarara uğramasına sebep olabilir.

Havayolu Taşımacılığında Hizmet Süreci Hakkında

Dünya genelinde son zamanlarda sıklıkla havayolu taşımacılığında hizmet süreci ön planda yer alır. Taşımacılık hizmetlerinde en pratik yöntem günümüzde havayolu taşımacılık oluyor.

Özelliklede son yıllarda havayolu taşımacılığında hizmet süreci alanında ciddi gelişmeler yaşanmıştır. Bu durumdan dolayı günümüzde taşımacılık sektöründe en çok havayolu taşımacılığı tercih edilir.

Günümüzde en çok havayolu taşımacılığı hizmet süreci çeşitlerinin tercih edilme nedenleri ise şunlardır;

 • En hızlı kargo hizmeti olması
 • Güvenli bir kargo süreci oluşturması
 • Kargo süreçlerinin profesyonel olarak tamamlanması
 • Özelliklede uluslararası platformlar için oldukça ideal olması
 • Anlık kargo süreçlerine hitap etmesi
 • Eşya taşıma kapasitelerinin yüksek olması
 • Pratik kargo süreçleri olarak gerçekleşmesi

Tüm dünyada sıklıkla havayolu taşımacılığı hizmet süreci genel olarak kaliteli bir şekilde tamamlanmaktadır. Türkiye’de ise özelliklede uluslararası taşımacılık sektörünün önemli bir parçası olarak havayolu taşımacılığı kapsar.

Bundan dolayı son zamanlarda havayolu taşımacılığı hizmetlerinin son derece kapsamlın bir şekilde sunulduğunun rahatlıkla ifade etmek de mümkün olacaktır. Ancak bu sayede söz konusu hizmetlere ayrıcalıklı bir şekilde sahip olmanız da mümkün olacaktır.

Havayolu Taşımacılığında Firma Tercihleri

Günümüzde kargo süreçlerine verilen önem; günden güne hızla artmaktadır. Havayolu taşımacılığında hizmet süreci günümüzde ön planda yer alır. Genel olarak firma tercihlerinin doğru yapılması özelliklede profesyonel havayolu taşımacılığında hizmet süreci olarak tamamlanmasını sağlar. Günümüzde kargo süreçlerinin sorunsuz yaşanması için doğru firmaların tercih edilmesi gerekir.

Genellikle havayolu taşımacılığında hizmet süreci için firma tercihlerinde dikkat edilecekler şunlardır;

 • Firmanın deneyim süresi
 • Firmanın alanındaki uzman kadrosu
 • Firmanın iletişim stili
 • Güvenilir kargo sürecinin nasıl sağlandığı
 • Uluslararası platformlar için resmi süreç hazırlıkları
 • Kalite ve fiyat kıyaslaması

Profesyonel Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri

Günümüz koşullarında sıklıkla farklı firmalar tarafından havayolu taşımacılığında hizmet süreci sunuluyor. Profesyonel firmalar ile her zaman havayolu taşımacılık sektörü daha kaliteli olarak tamamlanır. Havayolu taşımacılığında hizmet süreci olarak sıklıkla firmaların hizmet kalitesine dikkat edilir. Günümüzde doğru tercihleri ile taşımacılık hizmeti süreçleri pratik bir şekilde tamamlanır. Böylece ayrıcalıklı fırsatlarla havayolu taşımacılığı hizmetini alabilmeniz mümkün olacaktır.

Genellikle havayolu taşımacılığında hizmet süreci farklı durumlara göre değerlendirilmektedir.

Etiketler: havayolu taşımacılığında hizmet süreci

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp