Havayolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Havayolu taşımacılığında kullanılan belgeler genel olarak havayolu konşimentosu olarak adlandırılmaktadır.
Havayolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Havayolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Havayolu taşımacılığında belgeler bir ürünün bir bölgeden başka bir bölgeye taşınması, ulaştırılması için gerekli belgelerdir. Havayolu taşımacılığında kullanılan belgeler genel olarak havayolu konşimentosu olarak adlandırılmaktadır. Bu belge özelinde ithalatçı adına düzenlenir ve mallar uçak ile taşınır ve belge üzerine yazılı isme teslim edilir. Bu belge 12 nüsha şeklinde hazırlanır ve belgenin 3 adet orijinal nüshası olmalıdır. Bu üç nüshanın birisi ithalatçıya, birisi ihracatçıya ve diğer belge havayolu şirketine verilir.

Diğer kullanılan belge ara konşimento olarak adlandırılır. Gerçek ve yükleyiciler adına düzenlenmiş olan hava taşıma senetleridir. Son belge olarak kargo manifestosu, havayolu ile yapılan kargo taşımalarında düzenlenen belgedir. Bu belge üzerinde ulaşımı yapılacak malların özelliklerini, teslim yerlerini ve şekillerini gösteren detaylı belgelerdir. Havayolu taşımacılığında kullanılan her belgenin son derece önemli olduğu ve yapılmasının zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

Havayolu Taşımacılığı Nedir

Havayolu taşımacılığı diğer taşımacılık hizmetlerinden farklı bir amaç gütmez. Ancak kara ve deniz taşımacılığına göre farklı ülkelere, bölgelere çok daha hızlı bir nakliyat hizmeti sunmaktadır. Genel olarak düşünüldüğünde havayolu taşımacılığı, taşımacılık hizmetlerinin en üst noktası olarak kabul edilebilmektedir. Hızlı, ekonomik, kaliteli ve pratik çözümleri bir arada sunan havayolu taşımacılığı aynı zamanda bu konuda havayolu taşımacılığında kullanılan belgeler diğer taşımacılık belgelerinden farklı düzenlenebilir olmaktadır. İhtiyaç sahipleri istedikleri zaman havayolu taşımacılığını tercih edip rahat bir nakliye hizmeti sağlanabilmektedir.

Havayolu Taşımacılığında Yük Çeşitleri

Havayolu taşımacılığı, her türlü ürünün her bölgeye nakliyesini sağlayabilecek kapasitede bir taşımacılık hizmetidir. Proje taşımacılığı, ithalat ve ihracat ürünlerinin taşınması, cenaze taşımacılığı, konsolide kargo taşımacılığı, transit yükleme sistemi taşımacılığı, değerli varlık, değerli emtia taşımacılığı gibi farklı alanlardan farklı kapasitede ürünlerin taşınmasını sağlamaktadır. Bu ürünlerin taşınması sırasında havayolu taşımacılığında kullanılan belgeler düzgün ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Diğer taşımacılık hizmetlere göre daha hızlı ve kaliteli bir seçenek olmuştur. Son yıllarda popülerliği artan havayolu taşımacılığı bu sayede çok daha yoğunluk kazanmış ve maliyetleri de bu oranda azalmıştır. Siz de nakliye hizmeti almak istediğiniz zaman havayolu taşımacılığını tercih edebilirsiniz.

Etiketler: havayolu taşımacılığında kullanılan belgelerhavayolu taşımacılığıhavayolu taşımacılığı nedirhavayolu taşımacılığında yük çeşitleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp