Havayolu Taşımacılığında Maliyetler

Havayolu taşımacılığında maliyetler ne kadar yüksek olursa olsun sizler için sorunsuz hizmeti en uygun fiyatlarla veriyoruz.
Havayolu Taşımacılığında Maliyetler

Havayolu Taşımacılığında Maliyetler

Dünya her geçen gün büyük bir hızla küreselleşiyor. İnternetin yaygınlaşması ve akıllı mobil cihazların ucuz ve herkes için erişilebilir hale gelmesi bu küreselleştirmeyi hızlandıran en büyük iki faktör. İnternetin yaygınlaşmasının ve hızlı küreselleşmenin her sektör üzerinde belli bir etkisi var. Ancak ticaret ve taşımacılık sektörü küreselleşmenin etkilerinin en büyük hissedildiği iki sektör olarak göze çarpıyor.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte internetten alışveriş günlük hayatın önemli bir parçası oldu. Belli internet siteleri aracılığı ile dileyen herkes internet üzerinden alım ve satış yapabiliyor. Artık internetten alışveriş söz konusu olduğunda ülke sınırlarının öneminin giderek düştüğü bir çağda yaşıyoruz. Bunun en büyük sebebi ise havayolu taşımacılığında maliyetler.

Havayolu Taşımacılığında Maliyetler Nasıl Değişti

Havayolu taşımacılığında maliyetler genel olarak küresel olaylarla bağlantılıdır. Uzun zamandır düşüş trendinde olan havayolu taşımacılığında maliyetler mevcut global pandemiden ötürü tekrar yükselişe geçti. Ancak, yakıt fiyatları havayolu taşımacılığında maliyetler konusunda en yüksek etkiye sahip faktördür. Havayolu taşımacılığında maliyetler söz konusu olduğunda yakıt masrafları günümüz itibari ile bu maliyetlerin yarısından büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Havayolu taşımacılığında maliyetler karayolu ve deniz taşımacılığına göre daha yüksektir. Ancak havayolu ile taşınan eşyalar da genellikle daha değerli ve pahalıdır. Bunun sebebi havayolu ile taşımacılığının deniz ve karayolu taşımacılığına göre hem güvenli hem de çok daha hızlı olmasıdır. Özellikle denize erişimi olmayan ülkelere yapılan havayolu taşımacılığında maliyetler giderek önemsizleşiyor.

En ucuz yük taşıma yöntemi olan deniz taşımacılığına erişimi olmayan bu ülkeler taze gıda maddeleri, elektronik eşyalar gibi ürünlerin taşınmasını havayolu taşımacılığı ile yapıyor. Bu tarz ürünlerin taşınmasında hız ve güvenlik çok önemli olduğu için havayolu taşımacılığında maliyetler her ne kadar yüksek olursa olsun sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi havayolu taşımacılığı.

Dünya Global Lojistik ile Havayolu Taşımacılığı

G Lojistik, uluslararası taşımacılık konusunda sahip olduğu 20 yıllık tecrübe ve teknoloji birikimi ile uluslararası eşya taşımacılığı hizmetine ihtiyaç duyan insanlara en iyi şekilde yardımcı oluyor.

Acil teslimat, uluslararası kapıdan kapıya taşımacılık, e ticaret gönderileri gibi alanlarla sektör standartlarının üstünde bir hizmet sunan Dünya Global Lojistik firması olarak boyutu her ne olursa olsun her türlü eşyayı dünyanın 220 ülkesine hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyoruz. 

Etiketler: havayolu taşımacılığında maliyetlerhavayolu taşımacılığında maliyetler nasıl değiştidünya global lojistik ile havayolu taşımacılığı

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp