Havayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı Dünya Global Lojistik ile sorunsuz bir şekilde yapılır. Teklif almak için iletişime geçin.
Havayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Havayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli maddelerin taşınması işlemi oldukça sıkı bir denetim altında yapılmaktadır. Bu maddeler uçağın ve öteki gönderilerin emniyetini tehdit etmektedir. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı yapılırken aşırı derecede dikkatli ve titiz davranılmalıdır. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı söz konusu olduğunda belirli şartlar ve özel durumlarda izin alınmaktadır.

Bu maddelerin infilak etmesi halinde hem mürettebat hem de uçak ciddi olarak tehlike içerisinde olacaktır. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı yapan şirketler sadece bu maddeleri taşımalıdırlar.

Asla ve asla uçakta yolcu bulundurmamalıdırlar. Bazı maddeler yolcularla taşınabilmektedir fakat kimi maddelerin yolcularla beraber taşınması yasaklanmıştır. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı denildiğinde bazı düzenlemelerin yapılması da kaçınılmazdır.

Havayolunda Taşınan Tehlikeli Maddeler

Taşımanın emniyetli bir şekilde gerçekleştirilmesi için konu ile alakalı mevzuatla uyum göstermesi son derece mühimdir. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı yapılırken maksimum dikkat gereklidir. Öte yandan yönetmeliklere harfi harfine uyulmalıdır. Aksi takdirde büyük sıkıntılara neden olunur. Basınç, nem ve sıcaklık gibi değişkenler kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Tehlikeli maddelerin uzman personel tarafından paketlenmesi, işaretlenmesi, etiketlenmesi ve tanımlanması gereklidir. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı maddenin alınmasından başlayarak depolanması ve teslim edilmesi aşamalarına kadar büyük bir özen içerisinde olmak lazımdır.

Ülkemizde bu nakliye işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Bakanlığın talimatları dışına çıkılması yasaktır. Bakanlığın taşınmasını yasakladığı maddelerin taşınabilmesi için özel izinler alınması zorunludur.

Tehlikeli Madde Taşımacılığında Dikkat Edilecek Noktalar

Havayolu taşımacılığı sektöründe en dikkat edilmesi gereken alan tehlikeli maddelerin taşınma işlemidir. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı alanındaki talimatlar dikkatlice okunmalıdır. Talimatnameye aykırı bir yükleme yapılmalıdır. Havayolu tehlikeli madde taşımacılığı yönergesine uymayanlar para ya da hapisle cezalandırılmaktadır.

Ayrıca havayolu tehlikeli madde taşımacılığı talimatnamesinde maddelerin nasıl işaretleneceği, nasıl paketleneceği ve nasıl etiketleneceği de anlatılmıştır. Tüm bunlara uyarak yapılan nakliye işlemlerinde herhangi bir sıkıntının ortaya çıkması en aza indirgenmiş olur. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

G lojistiğin tüm taşımacılık alanlarında vermiş olduğu nitelikli hizmet tehlikeli madde nakliyesinde de geçerlidir. 

Etiketler: havayolu tehlikeli madde taşımacılığıhavayolunda taşınan tehlikeli maddeler

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp