Havayolu Yük Taşımacılığı

Havayolu yük taşımacılığı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Teklif almak için sitemizi ziyaret edin.
Havayolu Yük Taşımacılığı

Havayolu Yük Taşımacılığı

Havayolu yük taşımacılığı diğer taşımacılık yöntemleri ile karşılaştırıldığında, taşıma süresi oldukça kısa süreli bir lojistik hizmetidir.

Uluslararası lojistik hizmetlerinde hız, kaliteli hizmet ve güvenlik bekleyen firmalar, günümüzde havayolu yük taşımacılığı yöntemini tercih ederler. Müşterilerin hız beklentisini önemli ölçüde karşılayan bu taşımacılık yöntemi, dünya üzerindeki en hızlı ulaştırma sistemidir.

Havayolu yük taşımacılığı yönteminin avantajları olduğu gibi, dezavantajları da mevcuttur. Havayolu ile taşımacılığının taşıma maliyetleri oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra bu yöntem, uygunsuz hava koşullarında etkilenir ve gecikmeler yaşanabilir.

Dezavantajların yanı sıra avantajları daha fazla olan havayolu taşımacılığında, bozulma riski olan ürünler doğru zamanda güvenli bir şekilde istenilen yerlere ulaştırılabilir.

Havayolu Yük Taşımacılığı Nedir?

Havayolu yük taşımacılığı hız ve zaman bakımından büyük avantajlar sağlar. Özellikle bozulabilme riski taşıyan ürünlerin sevkiyatı için büyük avantajlar sunar.

Yüksek maliyet ve hava koşullarının olumsuzluğundan kaynaklanan dezavantajlara sahip olmasının yanı sıra havayolu yük taşımacılığı büyük önem taşıyan avantajlara sahiptir. Bunlar sırasıyla;

  • Diğer taşımacılık yöntemleri ele alındığında havayolu taşımacılığı çok kısa bir sevkiyat süresine sahiptir,
  • Esnek planlama avantajı sağlar,
  • Sistem oldukça hızlı işler, gümrük ve taşıma prosedürleri kolaydır,
  • Küçük hacme sahip yükler taşınabilir,
  • Hassas yüklerin zarar görmeden sorunsuz bir şekilde taşınmasına olanak tanır,

Havayolu yük taşımacılığı ile hız faktörü ön plana çıkar. Hızlı bir yöntem olması, ürünlerin piyasa değerinin korunmasını sağlar.

Havayolu Taşımacılığı Kargo Türleri

Havayolu yük taşımacılığı ile taşınanlar genel ve özel olarak iki farklı kategoriye ayrılabilir. Depolama veya özel hizmet gerektirmeyen, hayvan, bozulabilir ve tehlikeli madde olmayan ürünler, genel sınıfına dahildir.

Depolanması ve taşınması özel bir hizmet gerektiren, kabulü, etiketlemesi, yüklemesi ve istif edilmesi özel kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen kargolar ise, özel kategorisinde değerlendirilir.

Özel havayolu yük taşımacılığı ile hayvanlar, değerli eşyalar, tehlikeli maddeler ve özel ölçülere sahip kargoların taşınması sağlanır.

Konşimento, ara konşimentolar, kargo manifestosu, kargo transfer manifestosu, kargo muhasebe bildirisi, teslim edilmedi bilgisi, kargo hasar raporu ve kargo araştırma raporu gibi belgeler ise yasal çerçeve içerisinde sahip olunması gereken havayolu yük taşımacılığı dokümanlarıdır.

Havayolu taşımacılığı hakkında detaylı bilgi almak için https://www.glojistik.com/haber-detay/havayolu-tasimaciligi-nedir/22 linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: havayolu yük taşımacılığıhavayolu yük taşımacılığı nedirhavayolu taşımacılığı kargo türleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp