İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul parsiyel taşımacılık son teknolojik araçlar ve kaliteli hizmet ile firmaların ürünlerini tam zamanında teslim eder.
İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul Parsiyel Taşımacılık

İstanbul parsiyel taşımacılık üretici firmalar arasında oldukça fazla tercih edilen taşıma yöntemlerinden biridir. Uygun maliyetli ve hızlı bir yöntem olan parsiyel taşımacılık aynı yöne gidecek olan farklı firmalara ait olan ürünler bir arada taşınır.

Ürünlerin boyut ve ağırlığına göre farklı taşıma yolları tercih edilebilir. İstanbul parsiyel taşımacılık yapılırken şu yollar kullanılır:

  • Karayolu
  • Denizyolu
  • Demiryolu
  • Havayolu

En hızlı yöntem havayoludur ve çok küçük boyutlu ürünlerden çok büyük ürünlere kadar taşıma yapılabilir. İstanbul parsiyel taşımacılık kendi özel araçlarına sahip olan lojistik firmaları ile gerçekleşir. Öncelikler taşınacak ürüne göre en doğru yol belirlenir ve sonra ürünlerin ağırlığı ölçülmeye başlanır.

Parsiyel Eşya Taşımacılığı

Parsiyel taşımacılık kişisel amaçlarla da kullanılabilir. İstanbul parsiyel taşımacılık birden fazla ofisi aynı yöne taşıyabilir ya da eşya taşınması gerçekleştirebilir. Karayolu tercih edilecekse eşyaların adetine göre kamyon ya da tır tercih edilir. Şehir dışından gelinecekse müşterinin isteğine göre mola yerlerinde dinlenme imkanı sunulur.

Eşyalar direkt taşınmak istenmiyorsa öncelikle depoda bekletilebilir. İstanbul parsiyel taşımacılık tam zamanında en doğru rota belirlenerek taşınır. Araçların sahip olduğu kendi asansörleri sayesinde taşıma işlemleri daha hızlı ve kaliteli bir süreçte gerçekleştirilir.

Eşyalar taşınmadan önce lojistik firması tarafından sigorta yapılır. İstanbul parsiyel taşımacılık sırasında ürünleriniz güvende olur ve adrese teslimat yapılırken her adımdan haberdar edilirsiniz.

Parsiyel Taşıma Fiyatları

Parsiyel taşımacılık fiyatları seçeceğiniz yola, ürünlerinizin adetine ve ağırlıklarına göre farklılık gösterebilir. Öncelikle ürünleriniz belirlenir ve ağırlıkları ölçülür. İstanbul parsiyel taşımacılık fiyatları firmalara özel belirlenir ve teklif sunulur.

Teklifi kabul ederseniz taşıma işlemi başlar. İsterseniz deponuzdan isterseniz de direkt kapınızdan teslim alınır. İstanbul parsiyel taşımacılık sırasında her adımda bilgi sahibi olursunuz. Kusursuz iletişim ağı sayesinde teslim edildiği anda haberiniz olur.

Uygun taşıma fiyatları ile kaliteli hizmet almak için lojistik firmaları ile çalışmak sizin için daha avantajlıdır. Hem zamandan hem maliyetten kazanmış olursunuz.

İstanbul parsiyel taşımacılık karayolu, havayolu veya denizyolu taşımacılığında kullandığımız bir kavrama denir. Konteyner ile yük taşınacağı zaman eğer bir firmanın yükleri tüm konteyneri doldurmadıysa aynı yöne gidecek olan başka bir firmanın ürünleri de buraya yerleştirilir.

Parsiyel taşımacılık ile hem zamandan tasarruf sağlanır hem de maliyet olarak daha uygundur. Tek bir konteynerde birden fazla firma olduğu için maliyet de firmalar arasında bölünür. Parsiyel taşımacılığında kullanılan iki adet terim vardır:

  • LCL. Konteynere birden fazla firmanın yükünün yüklenmesi demektir.
  • LTL. Taşıma yapacak olan tıra birden fazla firmanın yükünün yüklenmesidir.

Uluslararası yük taşımacılığında firmaların en çok tercih ettiği yöntem parsiyel taşımacılıktır.

Parsiyel Taşımacılık Türü

Güzergahı aynı olan farklı firmalara ait ürünlerin bir arada taşınması parsiyel taşımacılıktır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında uygulanabilir. Üretici ve imalatçı firmalar maliyeti uygun olduğu ve güvenli olduğu için bu taşımacılık türünü tercih ederler. İstanbul parsiyel taşımacılık ile taşınan ürünlerin farklı alıcıları olduğu için belirli bir planlama ile teslimatlar yapılır.

Konteynere en son yüklenen ürünler ilk teslim edilecek olan ürünler olur. İlk yüklenen ürünler de son teslim edilenlerdir. Teslimat zamanları ve yol çizelgesi bu planın üzerinde oluşturulur. Müşteriler gönderi numarası ile ürünlerini sürekli takip edebilirler.

Parsiyel taşımacılığında her türlü ürün ve eşya taşınarak güvenli bir şekilde teslim edilebilir.

Parsiyel Konteyner Taşımacılığı

Ülkemizde en çok kullanılan taşıma yöntemlerinden biri konteyner taşımacılığıdır. Liman ülkesi olduğumuz için hemen hemen her ülkeye deniz yoluyla ulaşım vardır. Üretici firmalar da bu avantajdan yararlanırlar.

Konteynerler büyük metalden kasalardır ve büyük hacimli ve boyutlu ürünler burada kolayca ve güvenli bir şekilde taşınabilir. Lojistik firması ile parsiyel taşımacılık için anlaştığınızda ürünler adresinizden karayolu ile alınır.

Sonrasında gemiler ve konteynerler limanda ürünler ile doldurulur ve planlamaya göre yola çıkılır. Bazı yük gemileri belirli olan firmalardan yük alırlar ve özel olarak çalışırlar.

Etiketler: istanbul parsiyel taşımacılıkparsiyel eşya taşımacılığıparsiyel taşıma fiyatları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp