Kanada Kargo

Kanada kargo işlemleri net fiyat bilgisi için bir bizimle görüşebilir, internet sitesinden fiyat teklifi alabilirsiniz.
Kanada Kargo

Kanada Kargo

Birçok Türk vatandaşının yaşadığı Kanada kargo gönderiminin de çok olduğu bir ülke. İnsanlar Türkiye’den Kanada’ya hediye, evrak veya ticari amaçlı ürün göndermek için Kanada kargo işlemlerini kullanıyor. Türkiye’nin herhangi bir ilinden, Kanada'nın bir şehrine kargo yoluyla gönderim yapılabiliyor.

Kargonun adresten alınmasını istemek veya şubeye götürmek gibi gönderi seçenekleri tamamen göndericinin isteği doğrultusundadır. Kargo şirketinin görevi ise en sağlam ve en hızlı şekilde gönderiyi ulaştırmaktır.

Yurtdışına gönderilen diğer kargolar gibi Kanada’ya gönderilen kargolar konusunda da insanların merak ettiği birçok konu vardır. Kanada kargo işlemlerinin nasıl gerçekleştiği, kargo ücretleri ve kargonun kaç güne adrese varacağı merak edilir. Bu tür sorularınıza cevap almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Günümüz koşullarında Kanada’ya kargo göndermeyi istediğiniz zaman firmamız en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Tam da bu noktada firmamızın uluslararası kalite standartlarında bir hizmeti sunabilme kabiliyetine sahip olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Kanada Kargo İşlemleri

Kanada, Türkiye’den sık sık kargo gönderilen bir ülkedir. Bu nedenle Kanada kargo işlemleri genellikle hızlı bir şekilde yürütülür. Fakat bununla beraber özen gösterilmesi gereken şeyler vardır. Kargo gönderi işlemlerinde, gönderinin türü çok önemlidir.

Evrak, hediye, ticari ürün veya numune gönderimi yapılabilir. Tehlikeli eşyaların, yanıcı maddelerin ve yasa dışı ürünlerin gönderimi yasaktır. Aynı zamanda numune olarak gönderilen şeylerin fazlaca gönderilmesi de yasaktır.

Kanada kargo işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise gönderinin ölçüleridir. Kargonun kilo ve desi ölçülerinin belli bir sınırı geçmemesi ve en doğru şekilde paketlenmesi gerekir. Tüm bu ayrıntılar tamamlandıktan sonra, şirket gerekli belgeleri çıkarır ve kargoyu nakliyeye gönderir.

Bu noktada profesyonel bir hizmet almak için mutlaka alanında uzman olan bir firmadan bu tür hizmetleri almak durumundasınız! Böylece tam da aradığınız kalite standartlarında bir hizmeti alabilirsiniz!

Kanada Kargo Nasıl Gönderilir?

Gönderici, tercihine göre önce kargo şirketinin çağrı merkezini arayabilir.  Bu sayede şubeye gitmeden gerekli bilgileri öğrenir. Operatör tarafından, gönderilecek olan Kanada kargo paketinin bilgileri istenir.

Tüm ayrıntılar eksiksiz verildiği taktirde, kargo ücreti ve teslimat süresi hesaplanır. Eğer gönderici için uygunsa hemen kargo kaydı oluşturulur. Ve kargosu en kısa sürede evinden alınır. Bu işlem süresi, yaşadığı şehre göre değişiklik gösterebilir.

Kısa sürede kargo şirketinin merkezine ulaşan gönderi hakkında gerekli tetkikler ve kontroller yapılır. Eğer bir sorun yoksa kargo uçağına nakledilir. Tüm bu kargo işlemleri esnasında gönderici bilgilendirilir ve gerekli belgeler de hazırlanır.

Kanada Kargo Göndermenin Adımları?

Türkiye’den Kanada’ya kargo göndermek isteyip hangi adımları izlemeniz gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Size sırasıyla bu adımlardan bahsedeceğiz.

  • Kanada kargo işlemlerine başlamak için ilk yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramaktır.
  • Kargonuzun gönderime uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.
  • Eğer kargonuz uygunsa, şubeye götürebilir ya da evden teslim alınması için başvuru yapabilirsiniz.
  • Kargonuzun paketlemesini kendiniz yapabilir veya şirkete yaptırabilirsiniz.
  • Kargoyu teslim ederken adres, telefon numarası, posta kodu gibi iletişim bilgileri alınır.
  • Tüm işlem ve evrakları tamamlanan kargo, alıcıya teslim edilmek üzere yola çıkar.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra kargonuz birkaç gün içinde gönderdiğiniz adrese varacaktır. Kanada kargo gönderimi yaparken, sizlere bilgilendirme mesajı gelecektir. Fakat yine de kargo takip numaranızı almayı ve alıcıya da göndermeyi ihmal etmeyin.

Kanada'ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kargo gönderimlerinde, kargo ücreti bazı durumlarda değişiklik gösterir. Özellikle Kanada kargo gönderimleri gibi yurtdışı kargolarında ekstra ücretler gerekir. Ücret bilgisi için göndericinin, kargo ölçüleri ile hacmini hesaplaması gerekir. Hacim hesabı yapmak için, kargo paketinin eni, boyu ve yüksekliği birbirine çarpılır.

Ardından 5000 e bölünür. Mesela 10×20×46 cm boyutlarında bir kargo paketiniz varsa, çarpma sonucu çıkan sayıyı yani9200’ü 5000’e bölersiniz. Sonuç 1,84 kilogramdır. Bu formül, tüm dünya için geçerlidir. Bulunan sonuç, kargonun hacimsel ağırlığıdır. Kargo fiyatı, bu ağırlığa göre belirlenir.

Kanada'ya Kargo Gönderimi

Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek eskisine göre oldukça kolay ve pratiktir. Kanada kargo gönderimi hızlı olan ülkelerden bir tanesidir. Türkiye’den Kanada’ya kargo göndermek isteyen kişiler paketlerini hazırladıktan sonra üzerine tüm bilgileri eksiksiz yazdırmalıdır. Kanada kargo gönderimi yapacağı adres, telefon numarası, isim, soy isim gibi kişisel bilgileri ve posta kodunu atlamamak gerekir.

Kanada'ya Kargo Ücretleri

Türkiye’den kanada kargo ücretleri, kargo şirketine göre değişiklik gösterir. Belirli ölçü sınırları için paket fiyatları mevcut olabilir. Ülkenin uzaklığı da kargo ücretlerine dahil olduğu için kargo işlemlerinde belirli fiyatlar uygulanmaktadır. Net fiyat bilgisi için kargo firmasını arayarak, göndereceğiniz Kanada şehrini ve kargo bilgilerini paylaşabilirsiniz.

Türkiye’den Kanada’ya Kargo

Yurtdışına kargo göndermek artık çok kolaydır. Kanada kargo işlemleri için müşteri temsilcilerinden kısa bir bilgi almak yeterlidir. Ardından hazır olan kargonuzu, çağırdığınız kuryeye teslim ederek kargo gönderi sürecini kolayca başlatmış olursunuz.

Kanada Kargo Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kanada’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Yurtdışına gönderilen kargolarda, fiyat belirleyen bir faktör de ülkenin uzaklığıdır. Kanada kargo gönderimi yapacağınız zaman, daha kesin ve ayrıntılı fiyat bilgisi için, kargo şirketinin internet sitesinden hesaplama yapabilirsiniz. Aynı şekilde çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisinden de Kanada kargo işlemleri için, fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

Türkiye’den Kanada’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Tüm yurtdışı ve Kanada kargo işlemlerinde, gönderinin kargo merkezine ulaştığı zaman ele alınır. Hafta sonu dışında genellikle aynı gün kargo çıkışı yapılır. Uçakla gönderilen kargolar genellikle 2 veya 3 iş günü içinde alıcıya ulaşır. Hava koşulları, gümrük problemleri veya bazı beklenmedik sıkıntılar oluşmadıkça gecikme yaşanmaz.

Kanada İçin Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Yurtiçi ve yurtdışı tüm kargo paketlerinde bir gönderi kodu bulunur. Kanada kargo işlemlerinde de ülke koduyla birlikte bu kod vardır. Kargo teslim alınıp evrakları oluşturulunca, kargo takip kodu göndericiye ve alıcıya yollanır. Böylelikle kargo firmasının sitesinden, gönderi durumu ve hareketleri takip edilir.

Kanada Kargo Fiyatlarını Değiştiren Etmenler Nelerdir?

Kargo firmalarında yurtiçi ve yurtdışı belirli fiyatlar olur. Elbette bu fiyatların sabit olması bazı şartlara bağlıdır. Bunun gibi kanada kargo fiyatları da belirli şartlar altında sabittir. Fakat belirlenen kilogramın veya hacmin aşımı durumunda ücrette değişiklik olur. Ayrıca gönderinin çıkacağı ve varacağı şehrin uzaklığı da bu konuda etkilidir.

Etiketler: kanada kargo

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp