Karayolu Lojistik Nedir?

Karayolu lojistik nedir konusu ve avantajları firma ürünlerinizi en güvenli ve en hızlı şekilde gönderebilmenizi sağlar.
Karayolu Lojistik Nedir?

Karayolu Lojistik Nedir?

Karayolu lojistik nedir konusu hem yurt içi hem de yurt dışına büyük miktarda ürün gönderimi gerçekleştirmek isteyen firmalar için avantajlı bir seçenektir. Karayolu üretici, imalatçı ve ihracatçı firmaların en çok kullandığı ürün gönderim yollarından biridir ve ülkemizde oldukça gelişmiş bir sektördür.

Profesyonel bir lojistik firması ile çalıştığınızda belirlenen bir noktaya gönderilecek olan ürünler kapıdan teslim alınır ve yine adrese teslim edilir. Teslimat sürecini online olarak takip edebilirsiniz.

Karayolu taşımacılığının en çok tercih edilmesine sebep olan nedenlerden biri bağlantılı yollar sayesinde aktarmaya gerek duymadan tek seferde yüksek miktarlarda teslimat yapılabilmesidir. Yurt dışı ve yurt içi için oldukça ekonomik olan fiyat seçenekleri de firmalarının karayolu taşımacılığını tercih etmesine sebep olur.

Karayolu Lojistik Firmaları

Karayolu taşımacılığında gümrük kapılarından rahat geçiş alanında uzman bir lojistik firmasıyla çalıştığınızda daha kolay olur. Lojistik firmasının sözleşme yaptığı gümrük acenteleri sayesinde işlemler daha seri bir şekilde gerçekleştirilir. Karayolu lojistik nedir araştırması içerisine girerseniz çok fazla firma olduğunu görürsünüz. Önemli olan güvenilir ve teslimatları kusursuz bir şekilde gerçekleştiren profesyonel bir firmayla çalışmaktır. Karayolu taşımacılığının avantajları şu şekildedir:

  • Çok uzak ve ulaşımı zor olan yerlere bile gidilebilir.
  • Ürünlerin yüklenmesi ve boşaltılması diğer taşıma türlerine göre daha hızlı gerçekleşir.
  • Ürünler adresten alınıp adrese teslim edilir.
  • Teslimat süreleri diğer taşıma türlerine göre daha kesindir.

Karayolu Lojistik Merkezleri

Karayolu taşımacılığında göndermek istediğiniz ürüne özel olarak araç seçilir ve yol güzergahı belirlenir. Genel yük ve özel yük olmak üzere iki çeşit yük vardır. Özel olarak depolama ya da saklanma gerektirmeyen her türlü eşya ya da ürün genel ürün kategorisine girer.

Canlı hayvan, hızlı tüketilmesi gereken gıdalar ya da tehlikeli sayılan maddeler ise özel yükler kategorisine girer ve taşınabilmesi için öncelikle izin alınması ve belgelerin tam olması gerekir. Karayolu taşımacılığında parsiyel taşıma yöntemi de oldukça sık kullanılır.

Etiketler: karayolu lojistik nedirkarayolu lojistik firmalarıkarayolu lojistik merkezleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp