Karayolu Parsiyel Taşımacılık

Lojistik sektörünün en önemli alanları arasında yer alan karayolu parsiyel taşımacılık pek çok önemli kazanımı müşterilere sunmaktadır.
Karayolu Parsiyel Taşımacılık

Karayolu Parsiyel Taşımacılık

 

Karayolu taşımacılığı eski dönemlerden bu yana sıklıkla tercih edilen bir taşımacılık alanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda karayolu taşımacılığının çok sayıda farklı alanda hizmet sunduğunu da ifade etmek mümkün oluyor. Özellikle karayolu parsiyel taşımacılık hizmetleri son zamanların favori taşımacılık alanları arasında yer alıyor. Peki karayolu parsiyel taşımacılık nedir? Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen karayolu parsiyel taşımacılığının özellikleri nelerdir? İşte tüm ayrıntılar!

Karayolu Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Bütün olmayan ve parça anlamına gelen parsiyel sözcüğü; esasında karayolu parsiyel taşımacılık nedir? Sorusuna yanıt niteliğindedir. Elbette ki günümüz koşullarında karayolu taşımacılığının pek çok farklı alanı bulunuyor. Proje, ağır nakliyat ile parsiyel taşımacılık hizmetleri nakliyat hizmetlerinin karayolu taşımacılığının temel dinamikleri içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Aynı güzergâh üzerinden bulunan eşyaların aynı kamyonla taşınması işlemi parsiyel taşımacılığı olarak isimlendiriliyor. Taşınılacak her bir yükün sahibi farklı müşteri olabilmektedir. Bu taşımacılık alanında sadece kamyon değil, kamyonet ve tırlar da kullanılmaktadır. Parsiyel taşımacılığının bir diğer adı ise parça eşya taşımacılığıdır. Parsiyel taşımacılığının günümüz itibariyle önemli bir ihtiyacı karşılamak noktasında etkili bir taşımacılık alanı olduğunu ifade edebiliriz.

Karayolu parsiyel taşımacılık aynı güzergahta yer alan yük taleplerinin aynı araca yerleştirilmesi sistemine dayanan bir taşımacılık alanıdır. Böylece birbirinden farklı yüklerin pratik bir şekilde yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Üstelik parsiyel taşımacılık yük taşımacılığında düşük maliyetli bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak parsiyel taşımacılığının ekonomik olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Karayolu Parsiyel Taşımacılığının Özellikleri

Parsiyel taşımacılığına olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Bu kadar popüler olan karayolu parsiyel taşımacılığının özellikleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır.

  • Az miktarda yüklerin uygun bir şekilde taşınmasını mümkün kılmaktadır.
  • Birden fazla müşterilerin yük taleplerine etkili bir şekilde yanıt vermektedir.
  • Zaman açısından oldukça tasarruflu olan bir yöntemdir.
  • Parsiyel taşımacılığında her bir müşterinin yükünün araçtaki hacmi kadar ödeme alınmaktadır.
  • Sadece karayolu ile değil denizyolu ve havayoluyla da entegre olan bir taşıma alanıdır.

Etiketler: karayolu parsiyel taşımacılığının özelliklerikarayolu parsiyel taşımacılık nedirkarayolu taşımacılığıkarayolu parsiyel taşımacılık

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp