Karayolu Taşımacılığı Çeşitleri

Karayolu taşımacılığı çeşitleri arasında kolili, paletli, kapalı kasa tenteli trey gibi çeşitler yer almaktadır.
Karayolu Taşımacılığı Çeşitleri

Karayolu Taşımacılığı Çeşitleri

Karayolu taşımacılığı genellikle ağır yük taşıma olarak düşünülür. Karayolu taşımacılık çeşitleri olarak sınıflandırma yapılırsa ayrıntılı transfer modellerine sahip olduğu görülür. Ulusal ve yurt dışı taşıma hizmetleri, ürünlerin cinsine göre taşıma hizmetleri olarak pek çok kriter ile sınıflandırma yapılabilir. Bu sınıflandırmalara göre hangi yük hangi tonajda nasıl transfer edilir, hangi araçlar kullanılır görülmektedir.

Karayolu Taşımacılığı Gruplandırma

İntermodal taşımacılık, aynı taşıma kaplarında, birden fazla taşıma türü birbiri ile entegre edilerek yapılır.Bu taşımada sınır kapılarındaki yoğunluk ve trafikten daha az etkilenme olur, insan gücüne minimum bağlılığı vardır.Kimyasal madde transferi yapılır. Konteynerlar her nakliye sonrası temizlenir, denetlemesi yapılır. Karayolu taşımacılık çeşitleri içerisinde ısı kontrollü taşımacılık vardır.

Yaş sebze, meyve, dondurulmuş ürün ve kimyasal maddeler için frigrofik araçlar ve 45 reefer, 40 reefer ile ürünler bozulmadan transfer hizmeti yapılır. Transit taşımacılık hizmetleri ise, uluslararası taşımacılıkta bir ülkeden başka bir ülkeye transfer hizmeti yapılması durumunda üçüncü bir ülke sınırından geçilmesi ile gerçekleştirilmesidir. Minivanlar ile tehlike arz eden ya da ısı kontrolü gereken yükleri minivanlarla transfer edilmesidir.

Karayolu Taşımacılığı ve Kullanılan Araçlar

Küçük, orta ve büyük kapasitede transfer araçları, küçük, orta, büyük dağıtım kamyonu, kapalı kasa tenteli trey, tenteli mega trey, roadtrey açık kasa trey olarak karayolu taşımacılığı çeşitleri arasında kullanılan araçlar olarak yer almaktadır. Küçük araçlar 800, orta araçlar 1400, büyük araçlar 2000 kiloya kadar yük taşır. Dağıtım kamyonları 1 ton, 2-5 ton, 8-10 ton yük taşır. Kapalı kasa treyler ile tenteli trey, tenteli megatrey 30 ton yük taşır.

Vinçler 6-10 ton arası 15-18 palet yük taşır. Konteynerler 14- 16 ton yük taşır. Bu araçlar taşınan yükün ağırlığı dışında yükün niteliğine göre de tercih edilir. Örneğin tenteli treyleri genellikle meşrubat firmaları tercih etmektedir. Frigrofik treylerde ise ürünü -18 dereceye kadar soğutma özelliği bulunmaktadır. Karayolu taşımacılığı konusunda taşınan yüke yönelik olarak kullanılan araç ve yardımcı teçhizatlar ile daha güvenli, hasarsız, pratik transfer imkanı sağlanmış olur.

Karayolu taşımacılığı çeşitleri hakkında bilgi almak için www.glojistik.com/hizmet-detay/karayolu-tasimaciligi/21 linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: karayolu taşımacılığı çeşitlerikarayolu taşımacılığı gruplandırmakarayolu taşımacılığı ve kullanılan araçlar

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp