Karayolu Taşımacılığı Süreçleri

Karayolu taşımacılığı süreçleri her zaman üst düzeyde bir kalitede oluşturulmak durumundadır.
Karayolu Taşımacılığı Süreçleri

Karayolu Taşımacılığı Süreçleri

Karayolu taşımacılığı süreçleri oldukça titiz bir süreci içine almaktadır. Karayolu taşımacılığı yapan pek çok firma, karayolu taşımacılığı süreçleri ile özdeşleşmiş kendine özgü, farklı sistemler kullanmaktadır. Fakat genel bir çerçeveden bakıldığında işleyen süreçten bahsetmek gerekirse, ürünün teslimat noktasına kadar takibinin yapılacağı, sürücü ile interaktif bir sistem mevcuttur.

İzin belgeleri çıkartılıp teslimat noktasına doğru yola çıkan ürün teslim edilene dek sürücü ile irtibat halinde kalınır ve sürücünün ilgili ürünlerin kontrolünün yapılacağı gümrük noktasına gidip sonrasında da ürünü teslim etmesi ile süreç tamamlanmış olur. Yine de karayolu taşımacılığı süreçleri bu kadarı ile bitiyor demek mümkün değildir. Bu anlattığımız aşamalar esnasında yaşanan bazı detaylara bir bakalım.

Karayolu Taşımacılığı Süreçleri Nasıl İşler?

Öncelikle yapılacak olan ithalat ya da ihracat işlemi için bayilerden araç talebinde bulunulur. Araç durumu değerlendirilir ve talebin cevabı iletilir. Onay geldi ise konsolide ya da parsiyel olma durumuna göre plan yapılır. Araç planlama işleminden sonra nakliye bedeli hesaplaması yapılır. Yük araca yüklenir. Yük ve araç bilgileri ilgili gümrük dairesine iletilir. İlgili gümrük dairesinde gerekli işlemler sağlandıktan sonra araç yola çıkar.

Yol boyunca sürücü ile irtibat halinde kalınır ve geçiş noktaları, gümrük kapıları gibi noktalarda yaşanabilecek olası sorunlar giderilir. Son olarak sürücü ilgili ürünün kontrolünün yapıldığı gümrük noktasına gider ve devamında yükü boşaltarak teslimatı tamamlar. Karayolu taşımacılığı süreçleri genel itibari ile bu şekilde işlemektedir.

Karayolu Taşımacılığı Süreçleri Nasıl Yönetilmelidir?

Titiz bir çalışma gerektiren karayolu taşımacılığı süreçleri doğru yönetilmez ise ve hem gönderici şirket hem de sürücü açısından sorunlara yol açabilir. İlk işlemden son işleme kadar her aşamanın takibinin sıkı bir şekilde yapılması,  karayolu taşımacılığı süreçleri için kusursuzluk sağlar.

Karayolu taşımacılığı dünya üzerindeki en yaygın kullanılan taşımacılık yöntemi olmakla birlikte aynı zamanda  “süreç yönetimi” de çok önemli bir taşımacılık yöntemidir. Bahsedilen süreçler ufak tefek değişiklikler göstermekle birlikte genel hatları ile hemen hemen her firma için karayolu taşımacılığı süreçleri bu şekildedir.

Etiketler: karayolu taşımacılığı süreçlerikarayolu taşımacılığı süreçleri nasıl işlerkarayolu taşımacılığı süreçleri nasıl yönetilmelidir

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp