Karayolu Taşımacılığı Tanımı

Türkiye'de karayolu taşımacılığı tanımı dahilinde araç filosunu büyütmeye devam etmektedir.
Karayolu Taşımacılığı Tanımı

Karayolu Taşımacılığı Tanımı

Karayolu taşımacılığı kabaca belirli kurallar dahilinde kara yolu kullanarak yük ve yolcu taşınması işidir. Ama karayolu taşımacılığı tanımı içine; uluslararası kanunları, dev bir şebekeden oluşan şirketler arası bir bütünü aldığı için aslında tez yazılabilecek kadar geniş bir konudur. Hatta karayolu taşımacılığı tanımı içine ülkelerin iç politikaları bile dahil olabilmektedir.

Kanunların karayolu taşımacılığı tanımı yaparken dahil olmasının sebebi karayolu taşımacılığı yapılırken ülkeler arasında geçiş yapılması zorunluluğu vardır. Bir ülkenin yollarını kullanırken ülkede gelişebilecek bir problem bir anda sınır kapılarının kapanmasına yol açabilir. Bu durum teslimatın gecikmesine, taşınan malın riske girmesine, taşımacılığa konu olan alıcı ve yüklenici şirketlerin faaliyetlerinin aksamasına sebep olabilmektedir.

Ülkemizde Karayolu Taşımacılığı

Ülkemizde karayolu taşımacılığı tanımı yapmamız gerekirse; onlarca farklı ülkede ki şirketlerin taşıma faaliyetlerine aracılık eden ve gün içinde binlerce yük nakliyesi aracını ağırlayan yüz binlerce kilometrelik dinamik bir ağ diyebiliriz. Bu ağa her geçen gün yeni ülkeler ve yeni araçlar eklenmektedir.

Türkiye’nin elinde bulunan araç filosu Avrupa menşeili ve yeni model araçlardan oluşan bir filodur. Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan Türkiye, sınırları üstüne açılan yeni sınır kapıları sayesinde ticaretini geliştirmekte ve elinde ki filoyu en iyi şekilde değerlendirmektedir. Pek çok ülkenin vazgeçilmez rotalarına ev sahipliği yapan Türkiye, adeta karayolu taşımacılığı tanımı konusuna canlı bir örnektir.

Karayolu Taşımacılığı Tanımına Dahil Olan Belgeler

Türkiye’deki çoğu taşıma işi karayolları üstünden yapılmaktadır. Bundan dolayı da farklı taşıma işleri için farklı belgelere alınması zorunlu kılınmıştır. Ve yapacağınız işin tanımına uygun yetki belgesine sahip olmazsanız o iş kolunda faaliyet gösteremezsiniz. Haliyle bu belgelerde karayolu taşımacılığı tanımı içine dahil olmaktadır. Bu belgelerden ilki C7 belgesidir. Eğer eşya taşımacılığı yapacaksınız bu belgeyi almanız şarttır.

Uluslararası eşya taşıyacaksanız CRM anlaşması şartlarına tabii olarak faaliyetlerinizi göstermeniz şarttır. Eğer ülkemizde taşımacılık yapmayı düşünüyorsanız Karayolları Taşımacılığı kanununa tabi olmanız gerekmektedir. Karayolları taşımacılığı tanımı içine dahil olan başlıca kanunlar bu şekilde sıralanabilir.

Ülkemizde saydığımız kanunlara gösterdiği hassasiyetle pek çok şirketin lojistik konusunda tercihi olan Dünya Global Lojistik karayolu taşımacılığı tanımı çerçevesinde taşımacılık yapan kaliteli bir firmadır.

Karayolu taşımacılığı hizmeti için teklfi almak için www.glojistik.com/hizmet-detay/karayolu-tasimaciligi/21 linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: karayolu taşımacılığı tanımıülkemizde karayolu taşımacılığıkarayolu taşımacılığı tanımına dahil olan belgeler

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp