Karayolu Taşımacılığında Kullanılan Araçlar

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar firmamız G Lojistik tarafından düzenli bakımları yapılarak hizmetinize sunulur.
Karayolu Taşımacılığında Kullanılan Araçlar

Karayolu Taşımacılığında Kullanılan Araçlar

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar yüklerin istenilen yere zamanında ulaşması ve hasar görmeden teslim edilmesi için büyük önem taşırlar. Karayolu taşımacılığı, özellikle kısa mesafeli yük taşımalarında, diğer yöntemlere göre çok daha uygun maliyetlidir.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasında en yaygını tırlardır. Tır, Fransızca Transports Internationaux Routiers, Türkçe çevirisi Uluslararası Karayolu Taşımacılığı anlamına gelmektedir. Tır sayesinde, ülkeler arası ticareti hızlandırmış ve kolaylaştırmıştır. Tırda yüklü bulunan eşyanın cinsi, miktarı ve mahiyetini belirten bir tır karnesi olması zorunludur. Tır karnesinin yanı sıra, yük taşınan vasıtanın belirli bir yerine takılması zorunlu olan tır plakası da mevcuttur.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasındaki farklı özelliklere sahip seçenekler de mevcuttur.

Karayolu Taşımacılığı Çeşitleri

Farklı özelliklere sahip karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar şu şekilde listelenebilir;

  • Treyler;
  • Frigorik semi-treyler,
  • Tenteli treyler,
  • Kamyon,

Treyler, yarı römork olarak adlandırılır. En az 1 dingillidir. Çekici aracılığıyla çekilerek ve bir kısmı da taşınarak hareket eder. Yükün bir kısmını çekici, diğer kısmını ise dingiler taşır.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasında yer alan frigorik semi-treyler, belirli bir ısıya sahip olması gereken yükler için kullanılır. Nakliyenin sonunda bu yüklerin tazeliğini ve formunu kaybetmemesi sağlanır. Bazı frigorik semi-treylerler -18 dereceye kadar ürün saklayabilme özelliğine sahiptir.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasında yer alan bir diğer treyler çeşidi olan tenteli treyler, her türlü kuru, sac ve kağıt yüklerin taşınmasında kullanılır. Standart tenteli, kayar veya çatılı modelleri mevcuttur.

Lojistikte Kullanılan Taşıma Araçları

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasında yer alan frigorik semi-treyler ve tenteli treylerin yanı sıra, kamyonlarda vardır. Kamyonlar, ağır yük taşınmasına yarayan motor gücü ile çalışan araçlardır.

Karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar arasında yer alan kamyonlar, prensipte otomobil gibi çalışırlar. Bu sebeple, yük otomobili olarak sınıflandırılabilirler. Ülkemizde, genel olarak uzun yol  ve uluslararası taşımacılıkta kullanılan kamyonlar “tır” olarak adlandırılır.

Firmamız, taşınacak yüklerinize en uygun yapıda araçları ile %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet sağlar.

Etiketler: karayolu taşımacılığında kullanılan araçlarkarayolu taşımacılığı çeşitlerilojistikte kullanılan taşıma araçları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp