Katar Kargo

Katar kargo hizmetinin yüksek kalitede sunulması konusunda firmamız her zaman önemli bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.
Katar Kargo

Katar Kargo

Basra Körfezinde yer alan bir ülke olan Katar ile son dönemlerde kurulan yoğun ilişkiler iki ülke arasında ki ticareti de artırmıştır. Bu talep üzerine hareket eden birçok profesyonel birçok firma Katar kargo hizmeti vermeye başlamıştır. Havayolu ile adresten adrese kısa sürelerde gönderimler gerçekleştirilmektedir.

Afrika gümrük yasalarına tabii olan Katara her sene ülkemiz üzerinden kıymetli dokümanlar, günlük kullanıma yönelik ürün paketleri ve makine parçaları gibi milyarlarca dolarlık ürün Katar kargo şirketleriyle ithal edilmektedir. Bu noktada firma tercihine mutlaka dikkat etmeniz de gerekmektedir.

Katar Kargo Hizmetleri

Bireysel ya da kurumsal her türlü kargonuzu gönderme konusunda Katar kargo şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Günümüzde Arabistan’ın Katara uyguladığı ambargolardan dolayı Türkiye- Katar ticaret ortaklığı ülke için büyük bir fırsat olmuştur. Yapılan yatırımlara baktığımızda ise bu ortaklığın kolay kolay bitmeyeceği ve karşılıklı ilişkilerin daha da derinleşeceği görülmektedir.

Bu durumunda özellikle firmalar için büyük fırsatlar doğurmaktadır. Bu noktada Katar kargo firmalarının da hizmetlerini çeşitlendirip gönderim seçenekleri arasına çok daha uygun fiyatlı çözümleri alacağı düşünülmektedir.

Katar'a Kargo Fiyatları

Katarın herhangi bir şehrine gönderim yapmak için Katar kargo firmalarının müşterileri için hazırladıkları internet sayfalarına girip burada bulunan hesaplama araçları ile kargonuzun ne kadar maliyetle gideceğini öğrenebilirsiniz. Hesaplama araçları sizden bazı bilgileri talep eder. Bunlardan ilki kargonuzun ağırlığıdır.

Bu bilgiyi girdikten sonra ise kurumsal mı yoksa bireysel mi gönderim yaptığınızı soracaktır. Bunu da girdikten sonra hesaplama aracı size ortalama bir fiyat sunacaktır. Yine Katar kargo firmalarının sitesi üzerinde kampanya varsa bununda bilgisi gözükmektedir. Eğer acil gönderim yapmıyorsanız ve fiyatların uygun olmasını isterseniz kampanya dönemlerine de dikkat etmenizi öneririz.

Katar Kargo Nasıl Gönderilir?

Gönderim yapmak için bir Katar kargo firmasından fiyat aldınız ve ücretin makul olduğuna karar verdiyseniz bu noktadan sonra isterseniz Katar kargo firmasının sitesi üzerinden size en yakın firma acentesinin adresini öğrenip doğrudan acenteye kargonuzu teslim edebilirsiniz. Bazı göndericiler bunun kargonun güvenliği için daha garantili bir yöntem olduğunu düşünmektedir.

Bu yapmak istemezseniz firmanın sitesi üzerinde bir kargo görevlisi çağırma formu mutlaka vardır. Burada ki formu eksiksiz doldurursanız kısa süreler içinde bir kurye kapınızdan kargonuzu teslim alır.

Katar Kargo Göndermenin Adımları

İşinde uzman bir Katar kargo firmasına paketinizi teslim etmenizle ya da kapınıza gelen kargo görevlisine paketi vermenizle gönderim süreci başlar. Sizden alınan paketler önce acentelere gider oradan da ana gönderim noktalarında toplanır. Buradan da havaalanına gider.

Dikkatli şekilde uçağa yüklenen kargolar kısa sürelerde Katara ulaşır. Daha sonra ise aynı şekilde havaalanından alınan kargolar Katarda ki ana dağıtım merkezine getirilir. Gidecekleri şehirlere göre gruplandırılır. İşinde uzman kargo görevlileri tarafından dağıtımları gerçekleşir. 

Katar Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır?

Firmalar genelde Katar kargo gönderimlerinde ağırlık ve boyutu ön planda tuttuklarından dolayı en X boy X yükseklik/5000 formülünü kullanmaktadır. Bununla müşterinin uğraşmaması için çoğu firma kendi siteleri üzerinden otomatik olarak formülü uygulayarak hesap yapan bir araç yayınlamaktadır. Bu araca göndermek istediğiniz kargonun özelliklerini girerseniz size kargonuzun ortalama ne kadar ücret karşılığında Katara ulaşacağını söyleyecektir.

Katar’a Kargo Gönderimi

Oldukça kolay bir işlem olan Katar kargo gönderimi kendi internet siteleri olan firmalarla yapılmasını tavsiye ettiğimiz işlemlerden biridir. Çünkü internet siteleri olan firmalar çok daha şeffaf hareket ettiğinden güven vericidir. Yine kendi siteleri olan firmalar kargo görevlisi gönderim formu, fiyat hesaplama aracı gibi araçlarla sitelerini zenginleştirerek müşterilerin süreci daha rahat geçirmesini sağlamaktadır. Site üzerinden rahatlıkla merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilir, müşteri danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Türkiye’den Katar’a Kargo Kaç Günde Gider?

Havayolu ile gönderim yapıldığından dolayı Katar kargo gönderim süresi oldukça kısadır. Yaklaşık iki gün içinde kargonuz Katara gönderilmiş olur. Eğer gönderim gününüz hafta sonuna denk gelirse hafta sonlarında uçuş olmadığı için süre uzayabilmektedir. Kargo süresini uzatan bir diğer sorunda acentelerin aktif olmamasıdır. Eğer kargonuzu verdiğiniz acentede bir bekleme durumu olursa bu durumda gönderim süresini uzatabilir.  

Türkiye’den Katar’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Katara gönderdiğiniz ürünün gönderim maliyetinin ne kadar olacağı ile ilgili net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Fiyatlar Katar kargo firmaları arasından hangisini seçeceğinize göre değişecektir. Her firmanın sunduğu şartlar haliyle de uyguladığı fiyat politikası değişiklik göstermektedir. Bu noktada fiyat aralıkları gözetildiği gibi firmanın kalitesine de dikkat edilmelidir.

Çünkü özellikle geciken kargolar kurumsal firmaların itibarına büyük zarar verebilmektedir. Seçtiğiniz firmanın dakikliğe önem vermesi şarttır. Ayrıca kargolara dikkatli davranmayan şirketlerle çalışırsanız buda sizin zararınıza olacaktır.

Katar İçin Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Firmalar Katar kargo gönderiminde genelde uluslararası kargo takip standartlarına göre hareket etmektedir. Gönderim yapan müşterilere kargoya özel bir barkod numarası verilir. Müşteri bu barkod numarasını siteye gidip kargo takip bölümünde yer alan boşluğu yazınca kargonun nerede olduğu ile ilgili bilgiye ulaşabilirler.

Genelde bu bilgi liste halinde müşteriye sunulur. Müşteri kargosunun hangi lokasyonlarda geçerek Katara ulaştığını detaylı olarak görebilir. Herhangi bir gecikme olduğunda müşteri firmayı arayarak bilgi isteyebilir.

Katar Kargo Fiyatlarını Değiştiren Etmenler Nelerdir?

Bir firmayla Katar kargo gönderimi yapacaksanız ağırlık ve kargonun hacmi fiyatı büyük oranda etkileyecektir. Bu nedenle kargonuz eğer kolay kırılmayacak bir eşyaysa kutusundan çıkararak göndermenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hacimden azaltmış olursunuz. Eşyaları birbirinin içine koyarak boşlukları değerlendirmekte hacimden kısmak için bir yöntemdir.

Yine hafif olan kargolarınızı bir arada göndermekte çok daha uygun maliyetlerde gönderim yapmanın bir yöntemidir. Firmamız tam da bu noktada geniş kapsamlı bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.

Türkiye’den Katar’a En Uygun Fiyata Kargo Nasıl Gönderilir?

Kargo gönderimlerinde fiyatlar 20 kiloluk bir ürünün gönderiminde 1500 TL’nin üstüne çıkabilmektedir. Bu fiyatı azaltmak içinse birçok yöntem bulunmaktadır. Bazı Katar kargo şirketleri yurtdışında çalıştıkları çözüm ortaklarından aldıkları indirimleri kampanyalar şeklinde müşterilerine yansıtırlar.

İlk önce seçtiğiniz firmanın bu tür kampanyalar yaparak müşterilerine yardımcı olan firmalardan biri olduğuna emin olmalısınız. Yine kurumsal bir firmaysanız kargo şirketiniz ile uzun süreli anlaşmalar yapmak da size büyük indirimler getirecektir. Katar’da yüksek kalite standartlarında bir kargo hizmetini almak isterseniz, firmamızdan bu tür hizmetleri alabilirsiniz!

Etiketler: katar kargokatar kargo hizmetlerikatar'a kargo fiyatlarıkatar’a kargo gönderimi

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp