Komple Yükleme ve Denizyolu Parsiyel Servis Arasındaki Fark

Komple yükleme ve deniz yolu parsiyel servis arasındaki fark hem ücret hem de hizmet açısından kayda değerdir.
Komple Yükleme ve Denizyolu Parsiyel Servis Arasındaki Fark

Komple Yükleme ve Denizyolu Parsiyel Servis Arasındaki Fark

Dünyada devamlı olarak büyümekte olan ticaret hareketliliği konsolidasyonu da mecburi hale getirmiştir. Uluslararası yapılan lojistik hizmetlerinin bazılarında bir konteynerin bütünü dolmayabilmektedir. Bu durumda da komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark ortaya çıkmaktadır. Parsiyel taşıma da aynı istikamete giden bir araçta farklı kişilere ait yüklerin taşınmasıdır. Bu noktada teslimat ve taşıma süreci en iyi şekilde yönetilmelidir.

Lojistik firmalarının önemli bir bölümü parsiyel servis hizmeti vermektedir. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark bir kişinin yükü aracı doldurmuyorsa, başka bir kişinin yükü ile beraber taşınmasıdır. Komple yükleme de bir kişiye ait olan mallar yalnızca bir araca yüklenir.

Denizyolu Taşımacılığı

Bilindiği üzere dünya ticaretinde en etkili taşımacılık türlerinden bir tanesi denizyolu taşımacılığıdır. Bu alandan da komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark yine ortaya çıkmaktadır. Eğer yükünüz konteynerin tamamını doldurmadıysa parsiyel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark nedir sorusunun cevabını pek çok kişi merak etmektedir.

Burada bir şirketin yükü sefere çıkacak yük gemisinin tamamını doldurmamış ise bir başka şirketin yükleri de aynı gemiye yüklenirse bu duruma parsiyel servis denilmektedir. Denizyolu açık yük ile konteyner taşıma alternatiflerine sahiptir. Yurtiçi nakliye hizmetlerinde fazla tercih edilmez. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark genellikle yurtdışı hizmetlerinde olmaktadır.

Parsiyel Nakliye Avantajları

Parsiyel nakliye ülkemiz şartlarında en avantajlı nakliye tipidir. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark aynı zamanda maliyete de yansımaktadır. Tek güzergâhta başka müşterileri de hizmet verme olanağı sunar. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark noktası dikkate alındığında bu durumda oldukça avantajlıdır.

Parça nakliyesinde bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir. Komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki fark hususunda bu da bir etkendir. Dünya Global Lojistik firması denizyolu parsiyel hizmetlerine en iyi şekilde sürdürmektedir.

Etiketler: komple yükleme ve denizyolu parsiyel servis arasındaki farkdenizyolu taşımacılığıparsiyel nakliye avantajları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp