Limbo Ne Tür Taşıma Şeklidir

Limbo ne tür taşıma şeklidir konusu ülkemizde üretici, sanayi ve ihracatçı firmalar için ürünlerin güvenle tüketiciye ulaşmasıdır.
Limbo Ne Tür Taşıma Şeklidir

Limbo Ne Tür Taşıma Şeklidir

Limbo ne tür taşıma şeklidir konusu denizyolu taşımacılığının müşterilerine sunduğu hizmetlerden biridir. Taşıma sırasında denizde bulunan iki farklı geminin birbirine yanaşması ile ambarlarında ve güvertelerinde bulunan yük ve eşyaların bir gemiden boşaltılıp diğer gemiye yüklenmesi işlemidir.

İki geminin denizde birbirine yük değişimi için yanaşmasına aborda denir. Limbo taşımacılığı uzman personel gerektiren bir işlemdir. Profesyonel bir lojistik firmasıyla çalıştığınızda işlemler uzman kişiler tarafından ve yüklere sıfır zarar yöntemi ile taşınır.

Çalışan personel yükleme, taşıma ve boşaltma işlemleri için eğitim alırlar. Limbo hizmeti müşteriden talep geldiği zaman gerçekleştirilir. Gemiler arasında yük boşaltma işlemi olması için öncelikle gerekli izinlerin tam olması gerekir.

Limbo Taşıma Türü

Denizde sefer halinde olan iki gemi arasında birbirine yanaşmak suretiyle birindeki yüklerin diğerine boşaltılması işlemine limbo taşımacılığı denir. Firmaların istekleri doğrultusunda profesyonel lojistik firmaları müşterilerine bu hizmeti verirler. İki tür limbo taşıma türü vardır:

  • Gemiden gemiye limbo taşıma
  • Karadan gemiye limbo taşıma

Müşterinin isteğine göre karadan gemiye de limbo taşıma yapılabilir. Limbo ne tür taşıma şeklidir işlemleri gerekli izinler alındıktan ve müşteriye işlemlerin detayları anlatıldıktan sonra gerçekleştirilir.

Karadan gemiye taşıma yapılacaksa yine Liman İşleri Başkanlığı aracılığı ile lazım olan izinlerin alınması gerekir. Taşıma türü ne olursa olsun işlemler profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Limbo Taşıma Şekli

Denizyolu taşımacılığı ülkemizde ve tüm dünyada en çok tercih edilen lojistik taşıma yöntemlerinden biridir. Ülkemizde dünya standartlarına birçok liman bulunduğu için gerek sanayiciler gerekse de üretici firmalar denizyolu taşımacılığını tercih ederek ürünlerini güvenle tüketicilere ulaştırırlar.

Limbo taşımacılığı da denizyolu ile gerçekleştirilen yöntemlerden biridir. En büyük avantajlarından biri ürünlerin hızlı bir şekilde yer değiştirerek zaman tasarrufu sağlamasıdır. Büyük boyutlu ve yüksek hacimli ürünler profesyonel ekip ile hızlı bir şekilde bir gemiden diğer bir gemiye taşınabilir.

Bu şekilde deniz üzerindeyken taşıma yapılması karaya çıkılırsa gerekli olacak pek çok prosedürden kurtulma sağlar.

Diğer tüm detaylar için -> https://www.glojistik.com/haber-detay/denizyolu-tasimaciligi-nedir/23

Etiketler: limbo ne tür taşıma şeklidirlimbo taşıma şeklilimbo taşıma türü

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp