Lojistik Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Lojistik denizyolu taşımacılığı nedir konusu ürünlerinizin uzak ülkelere uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.
Lojistik Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Lojistik Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Lojistik denizyolu taşımacılığı nedir bir liman ülkesi olan Türkiye’de üretici, ihracatçı ve imalatçı firmalar için ürünler taşınmasında tercih edilen başlıca taşıma yönteminin konusudur.

Gelişen teknoloji sayesinde uzak ülkelere tonlarca ağırlığında ürün denizyolu ile taşınabilir. Üretici firmalar hem uygun fiyatlı hem de yüksek taşıma kapasitesi sayesinde denizyolu taşımacılığını tercih ederler. Denizyolu taşımacılığını kullandığınızda sahip olacağınız avantajlar şunlardır:

  • Havayolu ve karayolu taşımacılığından daha uygun fiyatlıdır.
  • Büyük miktarda yükler tek bir seferde uzak ülkelere taşınabilir.
  • Ürünler tek bir sefer yerleştirilir ve yolculuk boyunca güvende olurlar.

Lojistik firmaları gümrük acenteleri ile anlaşmalı olduğundan ürünlerin gümrükte kalması ya da vaktinde ulaşamaması gibi sorunlar olmaz.

Lojistik Denizyolu Taşımacılığı Firmaları

Denizyolu taşımacılığı çok eski zamanlardan beri kullanılan bir taşımacılık yöntemidir. Günümüzde profesyonel lojistik firmalarının kendilerine ait yük gemileri bulunur. Uluslararası alanda en çok tercih edilen taşımacılık yöntemi olan lojistik denizyolu taşımacılığı nedir konusunda farklı taşıma şekilleri bulunur.

Konteyner taşımacılığı ülkemizde üretici firmaların en sık kullandıkları yoldur. Büyük boyutlu ve hacimli ürünleri güvenli bir şekilde konteyner denilen büyük metal kutular aracılığı ile taşınırlar.

Denizyolu taşımacılığı tramp ve lineer olmak üzere iki farklı yöntemden oluşur. Tramp taşımacılık ile taşınan yükler nereye gidecekse gemi o yöne gider ve belirli bir planlama olmaz. Lineer taşımacılıkta teslimat noktası daha önce bellidir.

Lojistik Denizyolu Taşımacılığı Terimleri

Denizyolu taşımacılığı eğitimli uzman personel ile gerçekleştirilir. Sağlam iletişim ağı sayesinde yolculuk sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Free in, free out, liner in, liner out, stuffing ve unstuffing gibi denizyolu taşımacılığında kullanılan terimler vardır.

Free in ürünler limanda yüklenirken ortaya çıkan masraflardır. Free out ise boşaltma masraflarıdır. Liner in terimi limanda yüklenen ürünlerin masrafının armatöre ait olması anlamına gelir. Liner out ise boşaltma sırasındaki masrafların armatöre ait olmasıdır.

Stuffing yükleme, unstuffing ise boşaltma anlamına gelir. Her terim taşıma işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağlar.

Etiketler: lojistik denizyolu taşımacılığı nedirlojistik denizyolu taşımacılığı firmalarılojistik denizyolu taşımacılığı terimleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp