Lojistik Faaliyetleri

Lojistik faaliyetleri, ticaret ve müşteri gereksinimlerinin sağlanması için ideal bir hizmettir.
Lojistik Faaliyetleri

Lojistik Faaliyetleri

Tedarik zincirinin önemli bir parçası olan lojistik ve lojistik faaliyetleri hayatımızda yer kaplamaktadır. Lojistik faaliyetleri temel üç başlıkta incelenmektedir. Müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında üretimden tüketime kadarki her alanda lojistik faaliyetleri gerekli olmaktadır. Hammadde ve mamullerin taşınması için gerekli olmaktadır.

Depolama süreçlerinin sağlanması için düşük maliyetli bir alan olmaktadır. Dünyada ulaşabileceğimiz her şey için lojistik ağından yararlanılmaktadır. Planlama ve uygulama alanının oldukça önemli olması sebebi ile lojistik faaliyetler, profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Lojistik faaliyetleri 3 farklı başlıkta incelenmektedir. 

Lojistik ve Taşıma

Müşterilerin ihtiyaç ve isteklerinin kişilere ulaşması için yapılan tüm lojistik faaliyetleri taşıma başlığında toplanır. Malzemelerin bir yerden bir yere taşınması için akışın oluşmasındaki en önemli zincirlerden bir tanesidir. Ürünlerin, düşük maliyetli bir şekilde müşterilere ulaşması bu sayede olmaktadır. Lojistik faaliyetleri arasında yer alan taşıma faaliyeti, ürünlerin zamanında ve güvenilir bir şekilde de karşı tarafa ulaşması için şarttır.

Lojistikte Stok Yönetimi

Teslim ve satış sürecinde stok yönetimin önemi büyüktür. Lojistik faaliyetleri için istenilen ürünün zamanında temin edilmesi için stok yönetimi zincirin vazgeçilmez bir parçasıdır. Yurt dışında ve yurt içindeki müşterilerin talep ettiği ürünlerin karşılanmasında destek sağlar. Biten ürünlerin, sipariş durumunda karşılanması için stok desteği sağlanır. Lojistik faaliyetleri için, tüm yöntemlerin kolaylaşmasını ve vakit kaybını en aza indirger.

Lojistikte Depolama Hizmetleri

Teslim alanlarına gönderilmek üzere ürünlerin saklandığı alanlara depo denir. Lojistik faaliyetleri için uygun ürün depolardan temin edilir. Birçok avantajı bulunmaktadır.

  • Dağıtım ve aktarma merkezlerinde ürün temin etme,
  • Tüketiciye taze ürün gönderme,
  • İç ve dış ticaretten hızlı ulaştırma desteği,
  • Biten ürünlerin temininin sağlanması,

Gibi birçok avantajın sağlanması, bu sayede gerçekleşir. Lojistik faaliyetleri arasında yer alan depolama; taşıma ve stok ile ayrılmaz bir bütündür.

Lojistik faaliyetleri sırasında lojistik hizmeti verilen ürünlerin ilk başta depolanması gerekir bu depolama oldukça önemlidir. Çünkü depolanan ürünün uygun şartlar altında depolanması ve depolanan yerin nakliye hizmeti öncesi hazır olması gerekmektedir. Bu yüzden lojistik sektöründe farklı özelliklere sahip birçok depolama birimi vardır ve bu depolama birimlerinin farklı görevleri vardır.

Etiketler: lojistik faaliyetlerilojistik ve taşımalojistikte stok yönetimilojistikte depolama hizmetleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp