Lojistik Firmaları Nedir?

Lojistik firmaları nedir? Diye düşündüğümüz zaman, onların oldukça kapsamlı işler yapmış olduklarını görmekteyiz.
Lojistik Firmaları Nedir?

Lojistik Firmaları Nedir?

Taşımacılık işlerinin yapılması lojistik anlamını taşımaktır. Buradaki önemli olan konu; nakliye hizmetleri ile lojistiğin karıştırılmamasıdır. Nakliye de ürün taşınması anlamına gelir fakat burada yapılan, teslim alınan ürünleri sadece başka bir yere ulaştırmaktır. Peki, lojistik firmaları nedir? Nakliyat firmalarından farkı nedir? Lojistik firmaları, taşınması gereken ürünleri ambalaj yaparlar, depoda bekletirler, stoklarını tutarlar ve nakliyesini gerçekleştirirler.

Yani lojistik oldukça kapsamlı bir konudur. Nakliye hizmetini kişilere sunan firmalar ise hazır haldeki ürünleri sadece başka bir yere taşımak için görevlendirilmişlerdir. Ürünlerinizi kendiniz paketlersiniz, kamyon gelir yüklenir ve gideceği yere götürülür. Lojistik firmaları birçok yolla taşımacılık yaparken; nakliyat firmaları ise sadece karayolu taşımacılığı işlerini gerçekleştirirler. Günümüzde hava, kara, deniz yolları ile lojistik işleri yapılmaktadır.

Lojistik Firmalarının Deniz Yolu Taşımacılık Hizmetleri

Deniz yolu taşımacılığı limanlar arsında gerçekleştirilmektedir. Konteynırlara yüklenen malzemeler deniz yolu ile taşınmaktadır. Bu konteynırlarda tek kişinin ürünlerinin taşınmasıyla birlikte, birkaç kişinin ürünleri de aynı konteynıra konulabilir. Böylelikle kişilere ekonomik bir şekilde taşımacılık hizmeti verilmektedir. Kaç kişinin malzemeleri o konteynırda bulunuyorsa, ücret o kadar kişiye bölünecektir.

Bütün bunların organize edilmesi ve güvenli bir hizmetin sağlanması lojistik firmaları tarafından sağlanmaktadır. Lojistik firmaları nedir? Diye düşündüğümüz zaman, onların oldukça kapsamlı işler yapmış olduklarını görmekteyiz.  İthalat ve ihracatta deniz yolu lojistik hizmetlerinin oldukça fazla önemi bulunmaktadır. Ülkemizdeki birçok liman bu konuda hizmet vermektedirler. Ayrıca yüklenmiş olan kamyonlar, gemilerle farklı illere ya da ülkelere gidip taşımacık yapmaktadır.

Lojistik Firmalarının Hava Yolu Taşımacılık Hizmetleri

Hava yolu ile lojistik hizmetleri sunan firmalar da bulunmaktadır. Bunlar havaalanından diğer havaalanına hizmet verdikleri gibi; kapıdan kapıya da hizmet vermektedirler. Bu taşımacılık yöntemi genelde hafif ama hassas yapılması gereken taşımacılıkta kullanılmaktadır. Hızlı bir şekilde başka yere gitmesi gereken çiçek, gıda ürünleri, ilaç, sebze ve meyveler bu yöntemle özelliklerini kaybetmeden taşınabilinir.

Ülkemizde havayolu taşımacılığı yapılıyor olsa da diğer yöntemlere göre daha pahalı olabildiği için daha az tercih edilmektedir. Ama işleri gereği hassas davranması şart olan iş dallarında havayolları lojistik hizmetlerinin alınması da şarttır. Lojistik firmaları nedir? Sorusunun cevabında oldukça kapsamlı taşımacılığın yapıldığını görmekteyiz.

Etiketler: lojistik firmaları nedirlojistik firması nedirglobal lojistik nedirlojistik nedirlojistik firmaları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp