Lojistik Hizmetler

Lojistik hizmetleri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece kapsamlı bir süreç çıkar!
Lojistik Hizmetler

Lojistik Hizmetler

Lojistik hizmetler günümüz koşullarında yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir. İstenilen ürün, hizmet ya da insan gibi kaynaklarının talep edilen yere ulaştırılması işlemlerine lojistik hizmetler denilmektedir. Üretim, üretilenin pazarlaması bu hizmet olmaksızın üretildiği noktada başarılamaz. Buna hammaddenin üretim yapılacak merkeze ulaşması dâhildir.

Lojistik yani bir tür geri hizmet olarak tanımlanabilmektedir. Küreselleşme ile tedarik, taşıma ve hammaddeye ulaşma ihtiyacı artmış ve lojistik hizmetler daha da talep edilir olmuştur. 1950 yıllarından itibaren hızla gelişmiş ve hala gelişmesini sürdüren bir hizmet alanıdır.

Nakliye, stok yönetimi, depolama paketleme, malzeme ve ekipman, sipariş işlemi, üretim planlama, satın alma, gümrükleme işlemleri lojistik hizmetler alanlarıdır. Özel yeterlilik isteyen bir alandır. Peki, günümüz koşullarında sıklıkla karşımıza çıkan lojistik hizmetler nedir? İşte ayrıntılar!

Lojistik Hizmetler Ne Demektir?

Bir ürün ya da hammaddenin, bir hizmetin istenilen yerden diğer bir yere ulaştırılarak teslim edilmesine lojistik hizmetler denmektedir. Amacı doğru yerde doğru ürünü insanlara ulaştırabilmektir. Temel lojistik faaliyetleri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Siparişlerin işlenmesi
  • Stok yönetim işlemi
  • Ulaştırma yani nakliye
  • Depolama, malzemeyi taşıma ve paketleme
  • Lojistik ağın yerinin ve kuruluş yerinin seçimi

Prensip olarak bakılınca lojistik hizmetler için şunlar sıralanmalıdır: Standartlık, ekonomik olma, yeterlilik, esneklik. Bütün bu sayılan prensipler ile başarılı hizmetler sağlanabilmektedir. Burada firma tercihinin isabetli bir şekilde yapılması demek tam anlamıyla üst düzeyde bir hizmetin alınması anlamına gelir.

Profesyonel Lojistik Hizmetler

Profesyonel bir lojistik hizmetler birimisize bazı olanaklarsunacaktır. Böylece en az stok bulundurma olanağına sahip olacaksınız. Ürün öncesi çok fazla hammadde stoğu ya da üretim sonrası çok fazla ürün stoku saklama ihtiyacınız olmayacak. Stoklarınız en az düzeyde olacaktır.

Verimli bir şekilde büyümek her şirket bu hizmete ihtiyaç duyacaktır. Son teknolojileri düzenli olarak takip eden bir hizmet sunucuya ihtiyacınız olacaktır. Size geniş bir depolama ve nakliye desteği de sunuyor olmalıdır. Bunun sizin şirketinizin gelişmesinin önünü açacağı kesindir. Eğer bir ürün üretildiği yerde tüketilmiyorsa mutlaka lojistik hizmetler ihtiyacı olacaktır.

Etiketler: lojistik hizmetlerlojistik hizmetler ne demektirprofesyonel lojistik hizmetler

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp