Lojistik Nedir?

Lojistik nedir? Farklı sektörlere geniş kapsamlı bir taşımacılık hizmetinin sunulması, lojistik kavramın karşılığıdır.
Lojistik Nedir?

Lojistik Nedir?

Geniş kapsamlı bir faaliyetin merkezinde yer alan lojistik nedir? Lojistik yapısı itibari ile satılan veya istenilen bir ürünün veya insanlar aracılığı ile verilen hizmetin doğru zamanda doğru yere taşınmasıdır. Lojistik günümüz ticaretinin yapı taşlarından biridir peki lojistik nedir?

Lojistik aslında içerisinde birçok işlemi ve hizmeti bulunduran bir işkoludur. Lojistik hizmeti veren bir şirketin ilk yapacağı işlem nakliye hizmetidir. Nakliye hizmeti ile satılan, istenilen veya nakil edilmesi gereken ürünlerin çeşitli taşıtlar ile taşınmasıdır.

Pek çok farklı sektörün destekleyicisi olan lojistik nedir? Nakliye lojistik sektöründe oldukça önemlidir çünkü taşınılan ürünün belirlenen tarihte belirlenen zamanda ulaştırılması ve nakil işlemi sırasında zarar görmemesi oldukça önemlidir.

Envanter lojistik hizmeti sırasında ürünlerin kontrolü için oldukça önemlidir. Envantere eklenen ürünlerin kontrolü, sayımı, yapısı ve diğer izinlerin kontrolü bir envanterin en önemli görevlerinden biridir.

Lojistik Hizmetinin İşlem Birimleri

Lojistik nedir? Planlı bir şekilde farklı sektörlere taşımacılık noktasında çözümler ortaya konulmasıdır. Lojistik nedir? Hangi birimlerden oluşur? İşte detaylar!

  • Nakliye işlemi için gidilecek konumu ve kullanılacak araçları belirler ve uygun tarihe hazırlık yapan nakliye birimi.
  • Lojistik işlemi için hazırlanan ürünlerin ve hizmetlerin raporunu tutarak gelir gider tablosu oluşturan birim stok yönetimi.
  • Ürünlerin ve malzemelerin uygun şartlar altında saklanmasını kontrol eden ve uygulayan depolama birimi.
  • Lojistik işlemi ve öncesi müşterileri bilgilendiren ve güncellemelerden haberdar eden birim müşteri hizmetleri birimi.
  • Lojistik işlemi öncesi ve sonrası oluşan hataları ve sorunları çözen bunların maliyetlerini hesaplayan genel hizmet birimi.
  • Gümrükleme ve gümrük kabul işlemlerini yapan ve gümrük kurallarını takip eden gümrük işlemleri birimi.

Lojistik Nedir, Neden Önemlidir?

Lojistik bir iş koludur ve bu lojistik işlemi içerisinde birçok birim vardır. Bu yüzden lojistik tek bir hizmet değil birden çok hizmetin birleştiği bir sektör olmuştur. Özellikle lojistik nedir? Neden önemlidir?

Denildiği zaman; lojistik sektörünün ürün ve hizmetlerin sürekliliğinin oluşmasında hayati derece etkili olduğu bilgisi ön plana çıkmaktadır. Lojistik sektörü içerisinde olan birimlerin birbiri ile doğru bağlantısı lojistik için oldukça önemlidir bu zincir bozulduğu zaman lojistik işlemi gerçekleşememektedir.

Etiketler: lojistik nedirlojistik hizmetinin işlem birimleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp