Lojistik Sektörü Nedir?

Lojistik sektörü nedir konusu ülkemiz üretici, imalatçı firmalarının mallarını güvenle ve tam zamanında tüketiciye ulaştırmasıdır.
Lojistik Sektörü Nedir?

Lojistik Sektörü Nedir?

Lojistik sektörü nedir konusu üretici, imalatçı ve ihracatçı firmaların yurt içinde istedikleri adrese ya da uzak ülkelere ürünlerini güvenli ve hızlı bir biçimde gönderebilmesidir. Profesyonel lojistik firmaları dört ayrı ulaşım biçimi ile teslimatları sağlarlar:

  • Karayolu taşımacılığı
  • Denizyolu taşımacılığı
  • Havayolu taşımacılığı
  • Demiryolu taşımacılığı

Firma gönderileriniz ya da kişisel gönderileriniz için adresten alım, paketleme, depolama, adrese teslim süreçlerini bütün olarak hizmet almak istediğinizde lojistik firmasıyla çalışmanız gerekir. Ürünlerin taşınması için web sitesine giriş yaparak form doldurduğunuzda taşınacak olan malın miktarı, boyutu, hacmi hesaplandıktan sonra en uygun taşıma yöntemi ve fiyat belirlenir.

En hızlı taşımacılık türü havayolu taşımacılığıdır. En küçük boyutta ürünlerden büyük boyutlu ürünlere kadar aynı gün içerisinde adresten alınıp adrese teslimat yapılabilir.

Lojistik Yönetimi

Ürün gönderileriniz için profesyonel bir lojistik firmasıyla çalıştığınızda sevkiyat takviminizde gecikmeler, ertelemeler ya da ürün stok sayılarında problemler gibi sorunların yaşanması minimuma indirgenir. Lojistik sektörü nedir ve faydaları nelerdir sorusu için en büyük avantajı kriz yönetimidir.

Yurt dışına gönderilecek olan yükler için en güvenli yol haritası çıkarılır ve teslimat zamanı eğer firma tarafından bildirilmişse yol güzergahı buna göre seçilir. Karayolu taşımacılığı kullanılacaksa yolun durumu, üst geçitler, alt geçitler, tüneller, otoyol, yolun kaç şerit olduğu bilgileri önceden araştırılır ve teslimat zamanının aksamaması için tüm etkenler dikkate alınarak plan yapılır.

Lojistik Çeşitleri

Ülkemizde havayolu, karayolu, denizyolu taşımacılığı oldukça gelişmiştir ve her yıl binlerce ton ürün taşınır. Liman ülkesi olmamız sebebiyle denizyolu aracılığıyla yurt dışına gönderimler oldukça sık olur. Denizyolu kullanılacağı zaman çoğunluk olarak konteyner taşımacılığı kullanılır.

Gümrük acenteleri ile anlaşmalar sayesinde yurt dışı kargo ücretleri lojistik firması ile çalışırsanız daha uygun olur. Parsiyel taşımacılık denizyolunda sıkça kullanılır ve firmalar için maddi anlamda daha avantajlı bir yöntemdir.

Havayolu taşımacılığında özel kargo uçakları kullanılır ve müşteri talep ederse ürünler teslim edilmeden önce depolanabilir.

Etiketler: lojistik sektörü nedirlojistik yönetimilojistik çeşitleri

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp