Parsiyel Taşımacılık Ne Demek?

Parsiyel taşımacılık ne demek gibi sorularınız için sitemizdeki diğer makaleleri de okuyabilirsiniz.
Parsiyel Taşımacılık Ne Demek?

Parsiyel Taşımacılık Ne Demek?

Parsiyel taşımacılık ne demek merak ediyorsanız yazımınızın devamını okuyabilirsiniz. Parsiyel taşımacılık aynı zaman parsiyel konteyner yük taşımacılığı olarak da adlandırılır. Farklı firmaların aynı yöne gidecek olan ürünlerinin tek bir konteyner içerisinde taşınması işlemidir.

Parsiyel yük taşımacılığı firmalar için pek çok avantaja sahiptir. Tek bir konteynerde farklı firmaların ürünü olduğu için taşınma maliyeti firmalar arasında bölünür. Bu sebeple maliyet olarak uygun bir yöntemdir. Dört ayrı parsiyel taşımacılık türü vardır:

  • Havayolu
  • Demiryolu
  • Denizyolu
  • Karayolu

Müşterinin ürününe ve teslimat edilmesini istediği zamana göre farklı yol türleri seçilebilir. Denizyolu en çok kullanılan türlerden biridir ve yurt dışı taşımacılığında büyük bir yer kaplar.

Parsiyel Taşımacılık Yapan Firmalar

Parsiyel taşımacılığı sırasında ürünlerin ağırlık ve hacimleri m3 üzerinden hesaplanır. Hesaplamalardan sonra en doğru yerleşim belirlenerek ürünler yerleştirilir. Parsiyel taşımacılık ne demek gibi konular özellikle yurtdışına ihracat yapan firmalar için önemlidir.

Ürününüzü en güvenli ve tam zamanında tüketiciye teslim edebilmek için profesyonel bir lojistik firmasıyla çalışmanız sizin için avantajlı olur. Gönderilmesi yasak olan canlı hayvan, bitki, kimyasal maddeler gibi ürünler haricinde her türlü ürün ve eşya taşıması gerçekleştirilebilir.

Gönderimden önce depolanan ürünlerin eğer miktarları küçükse depo masrafı da düşük olmuş olur. Sağlam iletişim ağı sayesinde müşteri her durumdan haberdar olur ve teslim sürecini takip edebilir.

Parsiyel Taşımacılık Fiyatları

Ürün taşımacılığında fiyatlar taşınacak ürünün adet, boyut ve hacmine göre belirlenir. Ne tarz bir ürün var ve ne zaman teslim edilmesini istiyorsunuz konusunda firmayı bilgilendirdiğinizde sizin için en uygun yöntem ve fiyat belirlenir.

Teslimat konusunda aciliyet yoksa karayolu ya da denizyolu tercih edilebilir. Acil teslimatlar için havayolu daha uygundur. Hangi yol olursa olsun ürünleriniz aynı özen ve dikkatle taşınır.

Parsiyel taşımacılık küçük ölçekli üreticiler için avantajlı bir yöntemdir. Az miktardaki ürünleri için tüm bir taşıtı ya da konteyneri kiralamak zorunda kalmadıklarından maliyet konusunda avantajlı olurlar.

Etiketler: parsiyel taşımacılık ne demekparsiyel taşımacılık yapan firmalarparsiyel taşımacılık fiyatları

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp