Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Parsiyel taşımacılık nedir? Adından da anlaşılacağı gibi parça eşyaların taşınması işlemine denilmektedir.
Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Taşımacılık işlerinde ürünleriniz, malzemeleriniz ya da eşyalarınız bir yerden başka bir yere götürülmektedir. Bu durum bütün eşyalarınızı kapsamaktadır. Bunun haricinde Parsiyel taşımacılık da lojistik firmaları tarafından gerçekleştirilir. Parsiyel taşımacılık nedir? Adından da anlaşılacağı gibi parça eşyaların taşınması işlemine denilmektedir. Kara, hava, deniz ya da demir yolu ile gerçekleştirilen bu yöntemle aynı araç içerisinde birçok kişinin parça eşyaları taşınmaktadır.

Bu yöntem kişiler için oldukça ekonomiktir. Yol güzergahı aynı yönde gitmekte olan kamyon, kamyonet, tır gibi araçlara farklı kişilerin eşyaları yüklenmekte ve dağıtımları gerçekleştirilmektedir. Bir kamyonu doldurmayacak kadar az eşyası bulunan kişiler genellikle bu yöntemi seçmektedir. Toplam maliyet kişilerin gönderdikleri eşya miktarına göre paylaştırılır. Böylelikle az ama götürmek zorunda olduğunuz malzeme ya da eşyalarınızı başka yerlere taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Parsiyel Taşımacılıkta Yük Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Maliyet açısından oldukça karlı olana Parsiyel taşımacılık çoğu kişilerce tercih edilir. Özellikle ebadı küçük ve yükte hafif olan bazı üretim mallarının nakliyesi bu yöntemle oldukça ucuza gerçekleştirilmektedir. Nakliye maliyetlerinin fazla olduğunu düşünecek olursak; nakliyesi yapılacak ürünleriniz az ya da çok olsun hiç fark etmez bir kamyona yüklendiğinde ücret neyse onu verirsiniz.

Ama Parsiyel taşımacılıkta öyle değildir. Herkes kendi yüklediği malların ebat, ağırlık ve metreküp değerlerine göre ödeme yaparlar. Parsiyel taşımacılık nedir? Hesaplama neye göre yapılır? Diye araştırdığımızda şu sonuca varırız: Ürünlerin en, boy, yükseklik ve adet miktarı taşıma ücretimizi ortaya çıkarmaktadır. Lojistik sektörünün kişilere sunmuş olduğu bu yöntem ekonomik olmasının yanı sıra oldukça hızlı ve aynı zamanda güvenlidir.

Parsiyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Normal taşımacılık sisteminde hangi yollar kullanılıyorsa; bunda da aynı yol ve yöntem kullanılmaktadır. Karayolu ile gitmesi planlanan ürünler aynı kamyona ya da tıra yüklenir. Yol üzerinde hepsinin sırayla adreslerine ulaştırılması sağlanır. Kamyona yükleme planlaması da ona göre yapılmalıdır. İlk indirilmesi gereken parça eşyalar kamyonun ön kısmına yerleştirilmelidir.

Denizyolu taşımacılığı tercih ediliyorsa; bir konteynıra birkaç kişinin parça eşyası yüklenebilir. Özellikle yurt dışı taşımacılığında tercih edilir ve kişilere büyük kolaylık sağlar. Havayolu taşımacılığı ile de Parsiyel taşımacılık yapılmaktadır. Parsiyel taşımacılık nedir? Aslında oldukça ekonomik bir yoldur. Ürün ve eşyaların alımı kapıdan da depodan da gerçekleştirilmektedir.

Etiketler: parsiyel taşımacılıkprofesyonel parsiyel taşımacılıkgüvenli parsiyel taşımacılıkparsiyel taşımacılık nediryurtiçi parsiyel taşımacılıkparsiyel taşıma fiyatlarıparsiyel deniz taşımacılığı

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp