Parsiyel Yükler Hangi İsimle Nitelendirilir

Parsiyel yükler hangi isimle nitelendirilir konusu ülkemizde kullanılan en güvenli taşımacılık yöntemlerinden biridir.
Parsiyel Yükler Hangi İsimle Nitelendirilir

Parsiyel Yükler Hangi İsimle Nitelendirilir

Parsiyel yükler hangi isimle nitelendirilir ülkemizde parsiyel konteyner yük olarak bilinir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte lojistik sektörü için alternatif yol güzergahları ve taşıma yöntemleri de gelişmiştir. Aynı yere gidecek olan farklı firma yüklerinin bir arada taşınması işlemi parsiyel taşımacılıktır.

Konteynerler ile yapılan taşıma sırasında bir firmanın ürünleri konteynerin tamamını doldurmazsa aynı yöne götürülecek olan ikinci firmanın yükleri konulmaya başlanır. Böylece hem zamandan kazanılmış olur hem de firmalar maliyeti aralarında bölüşebilirler.

Parsiyel taşımacılık yurt içi ya da yurt dışı için kullanılabilir. Teslim süreleri firmaların isteğine göre düzenlenir. Boşaltma sırasında en son konulan firma yükleri ilk başta çıkarılır.

Parsiyel Yük Nedir?

Parsiyel yük farklı firmaların aynı yöne gidecek olan ürünlerinin aynı konteyner içerisinde taşınmasıdır. Parsiyel yükler hangi isimle nitelendirilir konusunda müşteriler için güvenli taşımacılığın bir diğer adıdır.

Taşıma sırasında müşteriler gönderi numarası ile internet üzerinden yükleri takip edebilirler. Parsiyel taşımacılığı tercih ettiğinizde sahip olacağınız avantajlar şöyledir:

  • Taşınacak ürün miktarınız az ise tam konteyner parası vermenize gerek kalmaz.
  • Zamandan tasarruf sağlarsınız.
  • Eğer konteyner içerisinde boşluk kalırsa bunun maliyeti müşteriye yansıtılmaz ve ürünler için yalnızca kapladıkları alanın maliyeti alınır.
  • Tüm firmalar için en uygun rota belirlenir ve hızlı teslimat yapılır.

Ürünlerin cinsi, boyutu ve hacmi hesaplanarak konteyner içerisine doğru bir şekilde yerleştirme yapılır.

Parsiyel Yük Taşımacılık?

Havayolu, karayolu, denizyolu ve demiryolu üzerinden parsiyel yük taşımacılığı gerçekleştirilebilir. Ürünlerinizin hacmi ve ne kadar sürede teslim edilmesini istediğinize bağlı olarak size en uygun yol türü tespit edilir.

Yüklerin ağırlıklarının ve kaplayacakları alanın doğru hesaplanması konteyner içerisinde birbirlerine zarar vermeden konumlandırılmalarını sağlar. Ürünlerin hacim boyutlarına göre paketleme ve ambalajlama işlemi de lojistik firması tarafından gerçekleştirilir.

Ürünlerinizin adetine, ağırlığına ve kapladıkları alana göre sizin için en uygun fiyat belirlenir ve tüm maliyet yükleri taşınan firmalar arasında bölüştürülür.

Daha detaylı bilgi almak için -> https://www.glojistik.com/hizmet-detay/parsiyel-tasimacilik/20

Etiketler: parsiyel yükler hangi isimle nitelendirilirparsiyel yük nedirparsiyel yük taşımacılık

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp