Uçak Kargo

Uçak kargo özel ya da genel kargo gönderimleriniz için en hızlı ve en güvenli taşımacılık yöntemlerinin başında gelir.
Uçak Kargo

Uçak Kargo

Uçak kargo gönderilerinizi hızlı bir şekilde istediğiniz adrese göndermek için en güvenli taşımacılık türüdür. Acil bir gönderiniz varsa karayolu veya denizyolunu kullanırsanız dilediğiniz vakitte kargonuzun adrese ulaşması oldukça zordur.

Uçak kargoyla taşınan ürünler ve eşyalar birçok uzak mesafeye günübirlik olarak teslim edilir. Önemli bir evrak ya da tıbbi malzeme gönderimleri aciliyete sahip olduğu için uçak kargolarla gönderilir.

Havalimanı bulunan her şehre uçak kargoyla gönderim yapabilirsiniz. Uçak kargoyla ürün gönderdiğinizde gerçekleşen aşamalar şöyledir:

 • Gönderim yapacağınız paket adresinizden teslim alınır.
 • Tarifeli uçaklar ya da kargo uçakları kullanılarak taşıma gerçekleştirilir.
 • Göndericinin bulunduğu şehre inilir.
 • Paket göndericinin adresine tam vaktinde teslim edilir.

Uçak Kargo Fiyatları

Uçak kargoyu kullanacağınız zaman öncelikle paketin nereye gideceği önemlidir. Kargo fiyatını belirleyen etmenler daha sonra ürünün cinsi, boyutu ve hacmidir.

Paketleme hacmi etkileyen bir etken olduğu için dilerseniz paketlemeyi lojistik firmasına yaptırabilirsiniz. Uçak kargo küçük boyutlu ürünlerden büyük boyutlu ürünlere kadar geniş bir taşıma kapasitesine sahiptir.

Eğer gönderiniz acilse ve güven içerisinde yolculuk etmesini istiyorsanız uçak kargoyla gönderim sizin için en avantajlı yöntemdir. Kargonuz aynı gün içerisinde teslim edilecekse uçak kargoyla gönderim bu hizmeti veren tek taşımacılık koludur.

Gün içerisinde birçok uçak kalktığı için teslimat saatlerini ayarlamak da oldukça kolay ve hızlı olur. Gönderiler mesai saatleri dışında da teslim edilir.

Uçak Kargo Yurtiçi

Yurtiçi havalimanı bulunan her şehre günü birlik olarak dilediğiniz kargoyu uçak kargoyla gönderebilirsiniz. Genel kargolarınız, özel kargolarınız ya da tehlikeli madde statüsünde olan kargolarınız uçak kargoyla güvenle taşınır.

Kargo uçağa yüklenmeden önce ne tür bir sınıfa girdiği kontrol edilir ve taşıma buna göre yapılır. En güvenli taşıma yöntemlerinden biri uçak kargodur. Ürünler nizami bir şekilde uçaklara yerleştirildiği için hiçbir risk altında olmazlar.

Uçak kargoyla taşınan ürünler müşterinin isteğine göre sigorta yapılabilir. Bu şekilde gözünüz arkada kalmadan ürünlerinizi teslim edebilirsiniz.

Uçak Kargo Nedir?

Hem şehirlerarası hem de uluslararası nakliyatta uçak kargo hizmetleri büyük yere sahiptir. Bunun nedeni hızlı olmasının yanı sıra güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır. Özellikle ticaret ile uğraşanlar tarafından sıkça tercih edilen bir hizmettir. Her ülke için uçak kargo işlemlerini kolayca yapma olanağı vardır. Özellikle firmalar özel evrakları bu yöntem ile gerekli yerlere iletmektedir.

Uçak kargo hizmetleri her zaman yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir. Esasında bu durumun oluşmasında havayolu taşımacılığının hızlı bir şekilde teslimatların yapılmasını mümkün kılması etkili olmaktadır. Yine uçak kargo firmalarının çok daha güvenli bir şekilde hizmet sunuyor olmaları da havayolu kargo taşımacılığına olan ilgiyi arttırmaktadır.

Uçak Kargo Hakkında

Genel olarak kargo hizmet çeşitlerinde son zamanlarda en çok uçak kargo hizmetleri gelişim göstermiştir. Özelliklede kargo hizmetleri alanında en kaliteli hizmet sunumları çoğu zaman uçak kargo hizmetleri ile sağlanıyor. Günümüzde uçak çeşitleri ile sunulan kargo hizmetleri en çok güvenilirlik özelliklerinde ön planda yer alıyor. Kargo süreçleri için güvenilirlik özelliği oldukça değerlidir.

Günümüzde uçak çeşitleri ile sunulan kargo hizmetlerini pek çok şirket sunmaktadır. Her zaman için profesyonel kargo hizmet çeşitleri uçak kargo ile sağlanmaktadır. Günümüzde tüm dünya genelinde sürekli olarak kargo hizmetleri yoğun bir şekilde sunuluyor. Artan yoğunluk ile birlikte kargo süreçlerinin zamanlaması da önem taşımaktadır. Tüm dünya genelinde bu yüzden de en hızlı iletilen kargo süreçleri önem taşımaktadır.

Uçak Kargo Aracılığıyla Gönderilebilen Ürünler

Günümüzde birçok ürünün uçak kargo araçları sayesinde taşımacılığı yapılabilmektedir. Bu şekilde güvenli bir şekilde nakliyesi gerçekleşir. Boyutları birbirinden farklı olabilir. Büyük boyutlular kadar küçüklerde uçak kargo ile taşınabilir. Bu ürünlerin bazıları aşağıda madde madde şeklinde açıklanmıştır.

 • Resmi belge
 • Gıda malzeme
 • Elektronik
 • Tekstil
 • Evcil hayvan
 • Bitki
 • Cenaze

Gıda ve eşyalar dışında cenaze hizmetlerinde de uçak kargo görev alır. Böylelikle insanlar cenazelerini istedikleri yere gönderebilmeleri mümkündür. Ayrıca evcil hayvanlar için özel uçak kargo araçları da mevcuttur. Fakat uçak kargo işlemlerinde önce veteriner izninin alınması gereklidir. Hayvanlar zarar görmeden götürülür. Uçak kargo ücretlerinin günümüz koşullarında farklılık taşıdığını ifade etmek mümkün olmaktadır.

Uçak Kargo Ücretleri

Piyasada verilen her hizmet gibi uçak kargo içinde talep edilen ücret değişiklik gösterir.Dolayısıyla net fiyat bilgi vermek mümkün değildir.  Bu konuda etkili olan başlıca bazı faktörler vardır. Aşağıda bu faktörler belirtilmiştir;

 • Kargolanacak ürünlerin sayısı
 • Gidilecek mesafenin uzaklığı
 • Paketlenme işleminin yapılma durumu
 • Eşyaların boyutları ve ağırlıkları

Mesafenin uzaklığı uçak kargo işleminde en belirleyici etmendir. Çünkü mesafe arttıkça harcanacak yakıt miktarı da yükselecektir. Dolayısıyla talep edilen hizmet bedeli de doğrudan değişir. Eğer uygun ücret ödenmek isteniyor ise paketlemeyi kişiler kendi yapabilir. Fakat bu doğru değildir. Çünkü en doğru paket uygulamasını tecrübeli görevliler yapabilir.

Günümüzde koşullarında pek çok uçak kargo ücret listesi bulunuyor. Genel olarak uçak kargo ücretleri farklı durumlara göre değişmektedir. Her bütçe türü uygun olarak günümüzde uçak kargo ücretleri bulunur. Bu yüzden de günümüzde kargo hizmetlerinde uçak çeşitleri daha çok tercih edilir.

Uçak kargo fiyatları konusunda nitelikli bir araştırmanın içerisinde yer alırsanız, bu tarz hizmetlere ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olmak konusunda üst düzeyde bir avantaja da sahip olursunuz! Siz de uçak kargo hizmetlerine dair geniş kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer alacak olursanız, bu tür hizmetlere ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olabilirsiniz!

Son zamanlarda uçak kargo hizmet alanları hızlı bir şekilde büyümektedir. Uçak kargo hizmetleri her geçen gün daha fazla talep gören bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uçak Kargo Hizmetleri

Gündelik yaşam için kargo hizmetlerinin önemi her geçen gün daha çok artmaktadır. Son zamanlarda uçak kargo hizmetlerinde şunlar yer alır;

 • Kargo iletme sürecinin hızlı olarak yaşanması
 • Güvenli bir şekilde kargo sürecinin tamamlanması
 • Her zaman daha aktif bir kargo süreçlerinin yaşanması
 • Tüm dünya geneline kargo hizmetlerinin sunulması
 • Taşınma süreçlerinin pratik olarak sağlanması
 • Her türlü kargo eşyasının kolayca taşınması
 • Profesyonel ve kaliteli bir şekilde kargo süreçlerinin tamamlanması

Günümüzde dünya genelinde uçak kargo hizmetleri daha çok tercih ediliyor. Çünkü herkes için profesyonel ve hızlı kargo süreçleri ön planda yer alır. Uçak kargo hizmet çeşitlerinde de  her zaman için üst düzey kalitede kargo hizmetleri sunuluyor.

Etiketler: uçak kargouçak kargo fiyatlarıuçak kargo yurtiçi

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

Express Kargo

Express kargo teslimat süreleri ve güvenlik önlemleri, modern yaşamın getirdiği ihtiyaçlara cevap veriyor.

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp