Kargo Hesaplama

Kargo hesaplaması son derece titiz bir süreci beraberinde getiren bir hesaplama işlemidir.
Kargo Hesaplama

Kargo Hesaplama

Kargo hesaplama karmaşık bir süreçtir. Malların ağırlığının hesaplanması, paketlenmesi ve bir araca yüklenmesi ve ardından çeşitli faktörlere göre fiyatın hesaplanmasını gerektirir. Kargo hesaplamanın birçok yolu vardır. En popüler yöntem, ağırlık ve hacmi doğru bir şekilde ölçen bilgisayarlı bir tartı kullanmaktır. Diğer yöntemler arasında manuel tartım, elektronik terazi ile tartma veya elde tutulan bir hesap makinesi veya tablo ile malların hacmini tahmin etme yer alır.

Kargo ağırlığını belirlemenin en doğru yolu elektronik terazidir. Nakliye şirketi, filosundaki tüm gönderiler için kullandıkları kendi elektronik terazilerine sahip olacaktır. Bu teraziler, çalışanlarını çok fazla yavaşlatmadan veya zamanla yanlış hale gelmeden her gün büyük hacimli gönderileri işlemek üzere tasarlanmıştır. Kargo hesaplama işlemi son derece titiz bir süreci beraberinde getirmektedir.

Kargo Hesaplama İşlemi

Kargo hesaplama işleminde farklı araçlar kullanılmaktadır. Elektronik terazi kullanırken, gönderinizin doğru ve hızlı bir şekilde tartılabilmesi için belirli işlemleri takip etmek önemlidir. Tartılan tüm öğelerin kutu veya kaplarda sıkıca paketlendiğinden emin olmalısınız. Evde yeterli kutu yoksa arkadaşlarınıza ve ailenize depoda yatıp kalkmadıklarını sormalısınız. Tartılan her öğenin ağırlığının etiketlendiğinden emin olmak durumundasınız.

Kargo hesaplaması, gönderdiğiniz kargonun toplam ağırlığını bulma işlemidir. Gönderdiğiniz tüm öğelerin ağırlıkları toplanarak yapılır. Yükünüzün toplam ağırlığı önemli bir rakamdır. Çünkü gönderinizin maliyetini hesaplamanıza ve konteynerinizde ne kadar yer kalacağını tahmin etmenize yardımcı olur. Böylece tam anlamıyla üst düzeyde bir hizmetin varlığından söz etmek mümkün olmaktadır.

Kargo Hesaplama İşlemi Neden Önemlidir?

Yükünüzü doğru bir şekilde hesaplamak, konteynerinizin aşırı yüklenmesini ve eksik yüklenmesini önlemenize yardımcı olabileceği için çok önemlidir. Aşırı veya eksik yükleme, mallarınıza ciddi zarar verebilir ve onları nakliye için güvensiz hale getirebilir. Yükünüzün ağırlığını doğru bir şekilde hesaplamak istiyorsanız, bunun için kullanılabilecek iki ana yöntem vardır. Sıralama yöntemi en sık kullanılan kargo hesaplama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kargo hesaplaması, kargo ağırlığının denizcilik endüstrisi standartlarına göre tahmin edilmesi işlemidir. Göndericinin nakliye için ne kadar ödemesi gerektiğini belirlediğinden, nakliye sürecinde kritik bir adımdır. Bütün bu bilgiler ışığında kargo hizmeti söz konusu olduğu zaman karşımıza yeni nesil teknikler çıkmaktadır.

Etiketler: kargo hesaplamakargo hesaplama işlemikargo hesaplama işlemi neden önemlidir

Çözümlerimizden Yararlanmak İçin

Bizimle İletişime Geçin

Teklif Al
Bizimle İletişime Geçin
Kargo Gönder
Bizimle İletişime Geçin

Haberler

A Noktasından B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

İletişime Geç
Video
whatsapp